Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 22. september 2014

"Hunter of Invisible Game" (2014)

Lavastaja-montööri Thom Zimny ning Bruce Springsteeni ühistööna valminud lühifilmi "Hunter of Invisible Game" aluseks on viimase samanimeline laul käesoleva aasta alguses ilmunud albumilt "High Hopes". Filmi, kus muusik peaosaski on, peaks aga määratlema kümneminutiseks muusikavideoks, millel lihtsalt pikk sissejuhatav osa juhtub olema, sest nimetatud laul kõlab siin ikkagi täispikkuses. Sel põhjusel on filmil mu silmis pigem illustratiivne väärtus, eriti arvestades, et see ei sisalda dialoogi.

Mulle jäi igatahes mulje, et film loodi eesmärgiga laulus kujutatud keskkond võimalikult lähedaselt ekraanile tuua, nii et see laulust täielikult eraldiseisev on ja enda eest kõneleb. Filmi eeldatavaks publikuks pole nagunii inimesed, kellele oleks tarvis Springsteeni muusikat promoda — kes seda vaatama satuvad, on lauluga tuttavad. "Hunter of Invisible Game'i" rahulik meditatiivne õhustik justkui ka eeldaks, et helitausta on minimaalselt, ent kuna laul pole vähemalt tempokas rokk, moodustub õnneks harmooniline kooslus, kui keskne muusikapala viienda minuti lõpus algab. Filmi sisu kattub ootuspäraselt laulu omaga, kujutades minevikku vaatavat raugastunud mehepoega laastatud maailmas ringi rändamas. Tulemus on umbmäärane ja häbematult paatoslik, kuid siin esineb küllaga nii kauneid kui kõledaid kompositsioone, mis vabandavad välja ka aegluubiga liialdamise. Monteerinud on Zimny kogu materjali vaba käega — nii laulus kui filmis on kujutatud leekides hernehirmutist ("I woke last night to the heavy clicking and clack / And a scarecrow on fire along the railroad tracks"), kuid mitte üheaegselt.

Kenasti välja kukkunud see ambitsioonikas katsetus, kuid vääriks (ja saaks) teine ilmselt rohkem tähelepanu, kui tegemist oleks individuaalse jutustava teosega, sest praegusel kujul on see kui mõeldud niigi ilmekat laulu valgusküllaste looduskaadritega ilmestama. On potentsiaali rohkemaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar