Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 25. september 2014

"Perfect Sisters" (2014)

Kanadas valminud "Perfect Sisters" on lapsikum ja totram, aga ka modernsem versioon Peter Jacksoni draamast "Heavenly Creatures", lihtsalt unistama kippuvate ja teineteist salamisi ihaldavate sõbrannade asemel on sedapuhku antisotsiaalsed õed, kes hädas kärakaga liialdava ja vägivaldseid mehi majapidamisse lubava emaga. Kumbki film põhineb seejuures tavatul tõestisündinud lool. Viis, kuidas "Perfect Sisters" käsitleb probleeme nagu depressioon, koduvägivald ja alkoholism, on naeruväärne ja ülepakutud, kuid miski ütleb mulle, et see on taotluslik, sest filmi huumor ongi selline inetu ja pentsik. Ei oskagi pakkuda, kellele see popurrii mõeldud on, sest komöödiana on film ebaühtlane ja napakas ning draama kohta peletavalt telefilmilik... ühesõnaga jääb segaseks, mida tegijad siin täpselt saavutada üritavad, mis võimalikest eksimustest on minu silmis kõige andestamatum. Ometi on mõned perverssemad hetked vähemalt vaimukad (musta huumorit armastava inimesena pani mind muhelema episood, kus õed arutavad sõpradega, milline võiks olla lahedaim viis ema tapmiseks) ja muudkui süngemaks muutuv lugu kulgeb jõudsalt, pannes süvenema ning siiralt imestama sitas seisus õdede võimaliku saatuse üle.

Omapärasemad ideed nagu õdede oskus suhelda teineteisega spetsiaalses salakeeles, jäävad kahjuks alakasutatuks. Kuna "Perfect Sisters" juba nagunii absurdsevõitu on, annaks filmile ehk jumet, kui ema tegelane oleks kirjutatud palju õudsemaks, kellekski Baby Jane'i sarnaseks või nii. Õdede plaan ema loojakarja saata oleks sel juhul veenvamgi, sest neid motiveeriks pigem hirm kui seletamatu eeldus, et teevad naisele teene. Ema osas on muide esmapilgul äratundmatu Mira Sorvino, kunagine Oscari-võitja, kes täiesti unustushõlma on vajunud. Tõestisündinud lool põhinevad krimidraamad naiivsetest teismelistest, kes sooritavad kuritöö(sid) ega mõista nende ulatust ja võimalikke tagajärgi, pole õieti midagi uutki — filmi viis mõtted nii Sofia Coppola hiljutisele "The Bling Ring'ile" kui Larry Clarki fantastilisele "Bully'le".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar