Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 13. oktoober 2014

Leonard Cohen - "Popular Problems" (2014)

Olles mõne nädala eest kaheksakümneseks saanud Leonard Coheni uusimat albumit mõned korrad kuulanud, on mul raske selle üle kurta. Üürikese, ent ootuspäraselt kütkestava Popular Problems'i näol pole tegemist pole meistriteosega, kuid usutavasti ei seadnud Cohen meistriteose tegemist seekord nagunii Coheni eesmärgiks. Arvata võib, et üllatavalt hästi säilinud muusik sooviski teha midagi lihtsat ja kerget, kuid põnevat, võttes appi klahvpillimängijast produtsendi Patrick Leonardi, kes on andnud albumile tervitavalt moodsa kõla; täitnud selle sooja energiaga, hoides julgelt esiplaanil Coheni nõiduslikult madalat häält, mis seekord on eriti tooniandev.

Käesolev album on kahtlemata erksam, kaasahaaravam ja eklektilisem kui 2012. aasta Old Ideas või 2004. aasta Dear Heather, kuid ehk mitte nii lüüriline (olen tegelikult suur Dear Heather'i austaja). Huumorit leiab albumilt igatahes ohtralt; on muhe kuulda nii eakat muusikut juba albumi alguses konstateerimas: "You want to get there soon / I want to get there last" ('Slow'). Kuigi antud väite tähendus on üldisem kui paistab, on tegemist heaendelise testamendiga Coheni teravmeelsusest. Aga albumilt ei puudu ka melanhoolseid, sageli üllatavalt morbiidseid laule, kus domineerivad spiritaalsus ja meditatiivsus, mida austajad juba oskavad Cohenilt oodata. Üheksast palast mõjub eriti unikaalsena kerge ning meelitav 'Did I Ever Love You', mille kantrimuusikast märku võttev malbe refrään kontrasteerub jõuliselt Coheni lauldud salmidega, meelitades pala järjepidevalt kuulama.

Kui piinliku kaanekujunduse suhtes silmad kinni pigistada, on armas Popular Problems, ehkki hõredavõitu ja selgelt kiirustatud, igatpidi viisakas lisa auhinnatud poeedi repertuaari, demonstreerides, et ka nii kõrges eas on mees särav ja väsimatu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar