Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 26. oktoober 2014

ÕUDNE OKTOOBER 2014: "Cannibal Ferox" (1981)

IMDb õudusfilmifännidel on välja kujunenud iga-aastane traditsioon vaadata oktoobri käigus 31 õudusfilmi. Kuna žanr südamelähedane on ja väljakutse põnev paistis, otsustasin proovida sama teha ka ise, lähtudes vastavas IMDb teemas esitatud reeglitest. Pöörasin tähelepanu sellele, et filmide valik oleks võimalikult mitmekesine, seejuures 31 valitust pole ma ühtegi varem näinud. Kavatsen igast filmist midagigi kirjutada. Ma pole muide ainus, kes endale niisuguse eesmärgi seadis — filmiblogijate seast lubasid sama teha nt Rassu ja Cochrane."Cannibal Ferox" (1981)

Umberto Lenzi kannibalifilm on justkui alati püsinud veelgi skandaalsema, kuid see-eest omamoodi sümboolse "Cannibal Holocaust'i" varjus ja paraku on raske hoiduda neid ka võrdlemast. "Cannibal Holocaust" on märgatavalt tähendusrikkam ja dramaturgiliselt huvitavam film. "Cannibal Ferox" üritab jutustada sarnast lugu seikluslikumates ja mitte nii küünilistes toonides, aga mõjub sellevõrra madalalaubalisemalt. Antud filmis rändavad ameeriklased ohtudest kubisevasse džunglisse ettekäändega tõestada, et ei eksisteeri inimgruppe, kes harrastaks kannibalismi. Ajendina tundub see tobe ja vaataja jaoks ebahuvitavgi, sest on ju selge, et hiljem saab kannibale ja nende tegevust ikkagi näha. Sarnaselt "Cannibal Holocaustile" kätkeb film stseene, kus tapetakse ehtsaid loomi ja sedapuhku tunduvad need eriti tarbetud, kuid vähemalt saavad need ruttu läbi. Ma ei pane iseenesest pahaks, kui filmis näeb dokumentaalseid kaadreid üksteist tapvatest loomadest, sest see on "loomulik nähtus", aga lasta inimesel loomaga kaamera ees julmalt ümber käia, et publikut provotseerida, on ehk liiast. "Cannibal Holocaust'is" on loomade hukkamine mu jaoks veidi vastuvõetavam, sest film ise on kuidagi perspektiivikam ja kõnekam ning see on osa loo traagikast; antud filmis tundub see n-ö järelmõttena ega oma mingisugust otstarvet. "Cannibal Ferox" on süžeeliselt napp ja abitu exploitation-film mehelt, kelle varasem "The Man from Deep River" pole pooltki nii kohmakas või derivatiivne. Pikemaks meelde jääb ilmselt üks veidralt ilus stseen, kus kaks džunglirahva poolt vangi võetud Ameerika naist tandemis laulma hakkavad, pannes kohalikud puuri juurde kogunema ja kuulama.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar