Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 22. oktoober 2014

ÕUDNE OKTOOBER 2014: "Sheitan" (2006)

IMDb õudusfilmifännidel on välja kujunenud iga-aastane traditsioon vaadata oktoobri käigus 31 õudusfilmi. Kuna žanr südamelähedane on ja väljakutse põnev paistis, otsustasin proovida sama teha ka ise, lähtudes vastavas IMDb teemas esitatud reeglitest. Pöörasin tähelepanu sellele, et filmide valik oleks võimalikult mitmekesine, seejuures 31 valitust pole ma ühtegi varem näinud. Kavatsen igast filmist midagigi kirjutada. Ma pole muide ainus, kes endale niisuguse eesmärgi seadis — filmiblogijate seast lubasid sama teha nt Rassu ja Cochrane."Sheitan" (2006)

Pentsik ja kohati vaimustavalt haiglane film, mida täpselt seletada polegi võimalik, aga see samas "Sheitan'i" mõnevõrra atraktiivseks teeb. Jääb mulje, nagu autor Kim Chapiron ühes osatäitjatega polekski eriti soovinud sidusat ja kaasakiskuvat filmi teha, vaid lihtsalt fantaasial lennata lasknud. Paljud stseenid tunduvad täiesti improvisatsioonilised ja seda enam on raske toimuvat lahti mõtestada. Niisugust laadi film muidugi teab mis huvitavalt ei mõju, aga debüüdi kohta on film üle keskmise loominguline ning enesekindel. Põhiliseks plussiks muidugi sõgedat maameest mängiv Vincent Cassel (kes ei näe siin pooltki nii rafineeritud ja šikk välja nagu tavaliselt). Viimase labiilne käitumine ja kentsakad maneerid rikastavad filmi oluliselt, tekitades tundmuse, et lõpuks juhtub midagi väga koledat, aga koledalt see lugu ei kulmineerugi — pigem tobenaljakalt või nii. Kohati ettearvamatu, mõnevõrra vaimukas ja päris toredasti üles võetud, aga samas ülimalt tühi ja mittemidagiütlev teos see "Sheitan". Ainult friikidele!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar