Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 9. oktoober 2014

ÕUDNE OKTOOBER 2014: "Warlock" (1989)

IMDb õudusfilmifännidel on välja kujunenud iga-aastane traditsioon vaadata oktoobri käigus 31 õudusfilmi. Kuna žanr südamelähedane on ja väljakutse põnev paistis, otsustasin proovida sama teha ka ise, lähtudes vastavas IMDb teemas esitatud reeglitest. Pöörasin tähelepanu sellele, et filmide valik oleks võimalikult mitmekesine, seejuures 31 valitust pole ma ühtegi varem näinud. Kavatsen igast filmist midagigi kirjutada. Ma pole muide ainus, kes endale niisuguse eesmärgi seadis — filmiblogijate seast lubasid sama teha nt Rassu ja Cochrane."Warlock" (1989)

Ehkki IMDb's kuulub kultusteose "Warlock" žanrite loetellu ka horror, pole peale viletsavõitu eriefektide ja tobedate rõivaste-soengute teises midagi õudset, ent komöödiana ei tohiks see kaheksakümnendate fantaasiafilm tusasematki vanti külmaks jätta — väärt nalju on "Warlock'is" rohkem kui Eestis homofoobe. Mulle jäi lõpuks ebaselgeks, kas film soovibki naljakas olla või on seda kogemata, kuid mina jään "Warlock'i" puhul igatahes meenutama selle siirast vaimukust, ja kui mul peaks tulevikus tekkima tahtmine filmi uuesti vaadata (mis on enam kui tõenäoline), oleks peamiseks põhjuseks just soov naerda.

Mis iganes filmi tegelikud taotlused ka poleks, ei suuda ma seda kuidagi viletsaks nimetada, sest lisaks koomilisusele on see on võluvalt loominguline ning igatpidi kaasahaarav. Mis puutub süžeesse üldisemalt, siis "The Terminator" on selgelt suureks mõjutajaks olnud — kui Cameroni filmis rändavad tulevikust meie aega kurjade kavatsustega T-800 ja teda takistada plaaniv nägus sangar Kyle Reese, siis "Warlock'is" rändab minevikust meie aega halbade kavatsustega sorts ja teda takistada plaaniv nägus nõiakütt Redferne — kuid tunnustatud "Riddick'i" seeria vaimse isa David Twohy tooniandev stsenaarium on sellegipoolest särav. Mind on alati lõbustanud lood inimestest, kes on sattunud keskkonda, mis neile täiesti võõras on ja "Warlock", kus Redferne ja tembutav sorts sellisesse olukorda satuvad, pole erandiks. Ühesõnaga: kuidagi naivistlik ja ennast mitte ülemäära tõsiselt võttev žanrifilm kaheksakümnendatest, mis sobib muide ka vägivalla ja roppuste suhtes pelglikumale vaatajale. Paraku mõistsin aga viimaks, et sortsi rolli mängiv Julian Sands, keda näiteks kriitik Mark Kermode lausa vihkab, on tõepoolest saamatu näitleja, kuid näha on, miks mees on jumal teab mitmes filmis osalenud — midagi kütkestavat tema hääle ja näojoonte juures on.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar