Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 15. oktoober 2014

ÕUDNE OKTOOBER 2014: "Wrong Turn 6" (2014)

IMDb õudusfilmifännidel on välja kujunenud iga-aastane traditsioon vaadata oktoobri käigus 31 õudusfilmi. Kuna žanr südamelähedane on ja väljakutse põnev paistis, otsustasin proovida sama teha ka ise, lähtudes vastavas IMDb teemas esitatud reeglitest. Pöörasin tähelepanu sellele, et filmide valik oleks võimalikult mitmekesine, seejuures 31 valitust pole ma ühtegi varem näinud. Kavatsen igast filmist midagigi kirjutada. Ma pole muide ainus, kes endale niisuguse eesmärgi seadis — filmiblogijate seast lubasid sama teha nt Rassu ja Cochrane."Wrong Turn 6: Last Resort" (2014)

Kõigepealt tahaksin väljendada siirast imestust, et nüüdseks on valminud tervelt kuus "Wrong Turn'i" filmi ja nähtavasti ka lisa tulemas. Enam kui kümne aasta eest, kui esimene "Wrong Turn" veel suhteliselt värske film oli, poleks ma parimagi tahtmise juures arvata osanud, et välja kujuneb nii suur seeria. Klassiku "Deliverance" eeskujul tehtud esimest osa, mis on pigem tõsistes toonides, pean noortele mõeldud õuduspõneviku kohta suhteliselt sarmikaks, samuti ei pane ma pahaks teist osa, mille tugevate külgede hulka kuuluvad hea tempo, lõbus huumor ning Henry Rollins, kes mängib militaristist telesaatejuhti. Alates kolmandast osast on aga näha olnud selget kvaliteedilangust. Mida rohkem vaimuvaeseid järgesid toodetakse, seda enam mõjub see seeria iseenda paroodiana ja tõsiselt võtta ei saa seda juba ammu.

IMDb väidab kuuenda osa eelarveks olevat kaheksa dollarit ja ma ei oskagi öelda, kas see on kellegi teravmeelne nali või vastab see päriselt tõele (olen nõus uskuma mõlemat varianti!). Olen küll leppinud, et "Wrong Turn'i" filmid näevad odavad ja primitiivsed välja, aga seekord on eriti märgatav, et võtted toimusid Euroopas (täpsemalt Bulgaarias). Seekord pole, tundub mulle, isegi üritatud luua illusiooni, et tegemist on Lääne-Virginia metsadega, mis teadupärast on üks antud seeria iseloomulikke tunnuseid. Ebaloomulikkust süvendavad tegelaste võõrastavad aktsendid ning paljud pisiasjad, nagu kohaliku šerifi maastur, mis oleks kui harilik auto, mille kummalegi küljele kinnitatud kleepekas sõnaga SHERIFF. Sedasorti totrusi esineb "Wrong Turn'i" filmides reeglina alati, kuid "Last Resort'i" puhul tundub kõik lausa häirivalt võlts. Mõttetuid seksistseene on sedapuhku eriti palju (mõistan loogikat, et tissipaaride galerii kuulub niisuguste filmide juurde, aga kuskilt võiks piir joosta) ning varasemate jagudega tuttavale vaatajale jätab sündmustik ilmselt päris arulageda mulje. Seekord pole küll põrmugi hoolitud, mis senistes osades toimunud on, aga kontinuiteedi ignoreerimine on antud sarja puhul alati kirjutamata seaduseks olnud. Samahästi võiks antud filmi tegevus lihtsalt Euroopas toimudagi ja ega sellisel juhul seletama vaevutaks, kuidas moondunud kannibalid sinna pääsesid. Iseenesest võiksin käsikirja puhul väärtustada, et halbadeks tegelasteks pole kõigest ammu tuttav kannibalide kollektiiv ning lugu püüab midagi öelda selle kohta, et inimese loomus on juba sündides määratud (või mida iganes...), kuid pea identne süžee oli hiljutisel "Texas Chainsaw 3D'l", mis käesoleva teose kõrval on tõeline šedööver. Leidsid ikka filmi, mida kopeerima kukkuda...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar