Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 28. oktoober 2014

Stevie Nicks - "24 Karat Gold: Songs from the Vault" (2014)

Ehkki petlikust alapealkirjast Songs from the Vault võib niisugune mulje jääda, ei ole Stevie Nicksi 2014. aasta album mõni kogumik, vaid stuudioalbum, mis koosneb mitme aastakümne jooksul kirjutatud laulude uutest versioonidest, nii et Nicksil polnudki tarvis hakata midagi nullist tegema. Ta naasis lihtsalt olemasoleva materjali juurde, millest osa on tõesti kaua aega tagasi kirjutatud. Vanim laul albumil on pärit 1969. aastast — hirmkaugest ajast, mil Nicks polnud teinud veel isegi tolleaegse kallima Lindsey Buckinghamiga vähetuntud albumit Buckingham Nicks (1973), Fleetwood Mac'i ikoonilisse koosseisu kuulumisest rääkimata. Tõsiasi, et 24 Karat Gold'il olevad palad on kirjutanud Nicks täiesti erinevatel perioodidel oma karjääri jooksul, seda kauni kullakarva kaanepildiga albumit muusikaliselt ebaühtlaseks ei tee, sest laulud on ikkagi korraga antud väljalaske jaoks salvestatud, ja iga laulu täpse päritolu tundmine ei ole plaadi nautimiseks kohustuslikki.

Ometi ei kutsu suurt miski selle tagasivaatelise albumi puhul seda muudkui uuesti kuulama; pigem avastab plaadilt kaks-kolm meeldejäävat pala, mille juurde aeg-ajalt naasta, nende seas nooruslik kaheksakümnendate vaimus 'Starshine', nicksilikult illusiooniderohke 'Twisted' ja 'The Dealer', kuigi ma olen nüüdseks tüdinud lauludest, mis võrdlevad armastust kaardimänguga. Viimase leiab üsna albumi algusest või siis täiesti lõpust, sõltuvalt sellest, kas kuulata tavalist või Deluxe-versiooni, millel lugude järjestus on pentsikul kombel teistsugune. See annab alust arvata, et lood polegi albumil järjestatud mingi spetsiifilise loogika järgi (näiteks kronoloogiliselt).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar