Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 2. november 2014

Bob Seger - "Ride Out" (2014)

Rokilegend Bob Seger tegi seitsme- ja kaheksakümnendatel ansambliga Silver Bullet Band mitu tähelepanuväärset albumit, nende hulgas Night Moves, mille nimilaul on tõesti fantastiline; kindlasti väärib äramärkimist ka 'Old Time Rock and Roll' — hitt, mis enamikule seostub muidugi filmiga "Risky Business", mille kõige ikoonilisemas stseenis Tom Cruise just selle saatel elutoas rõõmsameelselt tantsu lööb. Seger kuulub muidugi härrade hulka, kelle hiilgeajad on ammu möödas. Viimaste aastakümnete jooksul on mees olnud võrdlemisi ebaaktiivne, eelistades pühenduda ennekõike eraelule, nii et stuudioalbumeid on temalt tulnud vähe ning raha on sisse toonud pigem hitikogumikud, millest esimene (lihtsalt Greatest Hits) nägi ilmavalgust 1994.

Ehkki oma uusimale kauamängivale Ride Out on Seger vihjanud kui enda luigelaulule, mis teoorias peaks palju tähendama, pole sellegi tegemine nähtavasti nõudnud erilist pingutust. Albumi kogupikkuseks on veidi üle poole tunni ning tervelt 4 laulu 13-st on coverid teiste artistide lauludest — ühesõnaga ootuspäraselt heitlik ja üürike väljalase artistilt, kes hakkas väsimuse märke näitama juba siis, kui mind sünnitusmajas vastu võeti. Laulud ühes albumi kaanekujundusega on vähemalt viisakalt segerlikud, nii et keskmine austaja, kes otsustab Ride Out'i soetada, ei leia sellelt kindlasti midagi võõrastavat. Sentimentaalne 'All of the Roads' ning paatoslikult kulmineeriv lõpulaul 'Gates of Eden' on iseenesest uhkelt realiseeritud, aga terve album kui selline on pinnapealne ning ebaveenev ega jää seega kauaks meelde.  Juba tõsiasi, et Segeril polnud eeldatavasti ühe stuudioalbumi kokku panemiseks piisavalt originaalmaterjali, tekitab selle suhtes kahtlusi (olgugi et muusik pani ka varastele LP'dele enda versioone teiste esitajate lauludest). Ometi tundub, et Seger annab kontserte, millest isegi meeleldi osa võtaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar