Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 8. november 2014

"Extraterrestrial" (2014)

Nime The Vicious Brothers all tegutsev tandem, kuhu kuuluvad Colin Minihan ja Stuart Ortiz, debüteerisid 2011. aastal found-footage õudusfilmiga "Grave Encounters", mis pälvis žanri fännide seas natuke tähelepanu, ja on nüüd tagasi enda uue filmiga "Extraterrestrial", kus grupp metsamajakesse lõbutsema kogunenud noori debiilikuid satub vastasseisu pahurate tulnukatega, kui üks tulnukate lendavatest taldrikutest lähedal lärmakalt avarii teeb. Idee teha "Evil Dead'i"-tüüpi metsamajakese-õudukas, kus ohtu avaldavad hoopis sadistlikud rohelised mehikesed, oli minu arust iseäranis kaval ja The Vicious Brothers on selle päris meeldejäävalt realiseerinud (lavastajaks on märgitud küll ainult Minihan, kuid lõviosa tööst sai nähtavasti tehtud kahekesi). "Extraterrestrial" on ühest küljest tervitatavalt vanamoeline, sest tulnukatel on küll nn klassikaline "rohelise mehikese" välimus ja inimtegelased on sellised šabloonilised tatid, kellesuguseid niisugustes õudukates ikka harjunud nägema (ja kohati käituvad nad liigagi klounilikult), kuid see-eest on filmil jõuliselt energiline, lausa edev stiil, mis teeb selle võluvaks ning seejuures mõnusalt rütmikaks.

Eesmärgiks pole vaatajat narritada-õrritada, vaid läbi raputada. Film, ehkki eitamatult särtsakas, pole selles osas alati ülesannete kõrgusel, kuid niisugune lahendus töötab päris kenasti. Juba kaasaegne rokkmuusika ning erksad värvid ja vilkumine, mida esineb ohtralt, teeb filmi sobilikuks igale tähelepanupuudulikkusega vaatajale — pidevalt toimub midagi. Tänuväärne on, et "Extraterrestrial" pole found-footage stiilis nagu mainitud "Grave Encounters", kuid siingi esineb selle jälgi (peategelased filmivad vahepeal toimuvat ja me näeme, mida kaamera jäädvustab). Stampidest-klišeedest niisiis film päris prii pole ning mõjub lapsikult, aga pole igatahes vaimuvaene. Viimased 20 minutit võiks vähe asjalikuma mulje jätta (sh tobe satiiriline puänt täiesti lõpus), aga vähemalt on soovitud näidata, mida õudustäratavat toimub tulnukate laeval... ja et neil on ka tegelikult spetsiaalne protseduur, mis hõlmab terava instrumendi viimist inimese pärakusse. Nende stseenide peale kangastub Neo ärkamine tolles roosas üsas filmis "The Matrix". Madalaeelarvelise b-õudusfilmi kohta on ühtaegu radikaalne ja leidlik "Extraterrestrial" täitsa sümpaatne. Ehk isegi üks vaheldustpakkuvamaid ja efektsemaid käesoleva aasta horror-filme.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar