Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 28. november 2014

"Horrible Bosses 2" (2014)

"Horrible Bosses 2" — mõttetu järg paari aasta tagusele hittkomöödiale, mis oli nagunii ammendav ja ainult natuke lõbus — on kahtlemata üks käesoleva aasta maitselagedamaid ja magedamaid Hollywoodi komöödiaid. Võimalik, et nimetaksin seda julgelt kõige magedamakski, kui mul oleks õnnestunud vahepeal vabaneda mälestustest "Let's Be Cops'i" kõige nõmedamatest stseenidest. Sellel on igatahes kõik halva Hollywoodi komöödia tunnused: film ületab taotluslikult ilma mõjuva põhjuseta hea maitse piire, koosneb valdavalt mõttetust ja sageli solvavast ibast ega oma mõistuspärast sisugi. Paraku ei suuda isegi peaosatäitjate intuitiivsus, osav improviseerimine ning hea klapp filmi natukenegi meelelahutuslikuks teha. Pigem on just masendav, et nendevahelist sünergiat pole suudetud otstarbekamalt ära kasutada.

Usutavasti oli algusest peale sama meelt ka Jason Bateman, kes on muidugi alati mänginud nukravõitu flegmaatikuid, aga tundub sedapuhku reaalselt tülpinud. Arvestades, kui ebavajalik antud järg on ning kuivõrd suur on idiootsete ja tarbetult vulgaarsete naljade hulk selles, ei saa talle ega kellelegi teisele ükskõikset suhtumist ette ka heita. Lõppude lõpuks on "Horrible Bosses 2" toodetud ainult seepärast, et esimene jagu osutus üle keskmise menukaks ja millegi tuttavaga on kergem inimesi kinno meelitada kui võõraga — vaevalt keegi päriselt uskus, et sellest järjest mingisugune meistriteos kujuneb... ning optimismi ja entusiasmi täielik puudumine, mida ei suuda maskeerida ka näitlejate usin tolatsemine-nilbitsemine, paistab paraku kaugelt välja. Rohkemat siin õigupoolest öelda ei olegi. Ajaraisk, nagu karta oligi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar