Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 21. detsember 2014

"The Guest" (2014)

Tempoka ja tabavalt humoorika sissetungifilmiga "You're Next" filmisõpru võlunud tandem, kuhu kuuluvad režissöör Adam Wingard ja stsenarist Simon Barrett, on kähku maha saanud uue filmiga — ohtralt ootamatusi sisaldava thrilleriga "The Guest", mille võlu seisneb ennekõike loo südames olevat kahtlustäratavat võõrast kehastava Dan Stevensi osatäitmises.

Üldsusele suhteliselt tundmatu Stevens on filmis suisa magnetiline, meelitades põhjalikult jälgima seda sarmikat, kuid selgelt mitmepalgelist tegelast, kelle tegelikud kavatsused ning olemus on siin fundamentaalseks mõistatuseks. Silmapaistva peaosatäitja kõrval on "The Guest'i" teisteks sümpaatseteks omadusteks mitmekülgsus, ühtaegu nutikas ja põnev süžee ning ligitõmbavalt retrohõnguline stiil. Võib-olla on asi selles, et nii Wingard kui Barrett tegutsevad harilikult õudusžanris, aga igatahes pole nad antud põnevikugi puhul peljanud niinimetatud külalise tegelikku identiteeti paljastama hakates realistlikkuse piiridest väljuda.

Filmi lõpplahenduse teatav ebaratsionaalsus on üks põhjustest, miks "The Guest" on žanrifilmina nõnda särav. Juba "You're Next" tõestas, et Wingard ja Barrett on kiire taibu ning suurepärase tunnetusega, osates ka ebaoriginaalsemat tüüpi lugu jutustades stampe ettenägelikult vältida ning suutes publikut tänu sellele üllatada, aga siiski ei hinda nad oma võimeid ka üle. Jumet annab "The Guest'ile" ka võluvalt algeline elektrooniline muusika, mis annab enam põhjust arvata, et John Carpenteri varased põnevikud on olnud inspiratsiooniks. Kuigi "The Guest" on demonstratsioon tegijate heast maitsest ning elavast kujutlusvõimest, võib kripeldama jääda, et tegemist ei ole kõige sügavama või kõnekama filmiga — tegelased on köitvalt suhestatud ja lugu läbini intrigeeriv, kuid millegi peale pikemaks ajaks mõtlema ei jää.

Näitleja Dan Stevensit jäävad paljud aga kindlasti antud filmiga seostama ja seda täiesti põhjendatult, sest peamiselt tänu peenele viisile, kuidas mees seda esimesest silmapilgust vastakaid tundeid tekitavat karakterit mängib, on "The Guest" nõnda meelelahutuslik.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar