Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 9. detsember 2014

"The Skeleton Twins" (2014)

"The Skeleton Twins", üks käesoleva aasta õnnestunumaid indie-filme, on ühtaegu muhe ja valulik dramöödia teineteisest irdunud kaksikutest, kes peavad jälle mõnda aega ninapidi koos olema, kui üks neist — piinavas üksilduses vaevlev Milo — end tappa üritab. Elust väsinud Milot mängib selles teravalt sarkastilise huumoriga vürtsitatud filmis Bill Hader ning tema mitte kuigi kainemõistuslikumat õeraasu Maggiet jälle Kristen Wiig, kusjuures kumbki näitleja reeglina niivõrd süngetes filmides üles ei astu. Teadupärast on kogenud koomikutel aga kombeks särada linateostes, mis nimelt keskmisest depresiivsemad on, ja näitlejate suhtes nõudlik "The Skeleton Twins" ei ole siinkohal erandiks.

Ehkki filmi sisu pole ehk teab mis originaalne — eriti USA indie kohta — teeb selle ilmselt nõnda nauditavaks kahe peategelase iseloom ja nende märgatav mõju teineteisele, mis on kord negatiivne, kord positiivne. Igal juhul annavad nad teineteisele julgust tunnistada oma ebatavalisust ja puudusi ning soovi ikkagi iseendaks jääda, sõltumata sellest, et see võib kaasa tuua teiste hukkamõistu või haletsuse, nii et draama polegi niivõrd paremaks inimeseks saamisest, kuivõrd sellega leppimisest, kes oled. Nagu ütlevad ühes meeldejäävas stseenis kostuva vähetuntud 80ndate ballaadi sõnad: "Let 'em say we're crazy, what do they know...".

Filmile annavad lisaks õnnestunud muusikavalikule jumet kaadrid sügisesest New Yorgi äärelinnast, kus sündmused aset leiavad, kuid põhilised on siin ikkagi osatäitjad ja stsenaarium. Kõrvaltegelased pole ehk kõige huvitavamalt kirjutatud, aga loo keskmes olevate kaksikute ebatavaline natuur ja keeruline hingeelu, mille eest suures osas vastutav raske lapsepõlv, tulevad tänu Wiigi ja Haderi heale keemiale ning terasele dialoogile siin köitvalt esile, kusjuures film keeldub andmast nende ühise mineviku kohta liiga palju informatsiooni. "The Skeleton Twins" leiab õnneks ka õige tasakaalu naljaka ja tõsise vahel, mis on kaasajal haruldane nähtus, ega muutu tagatipuks ka liiga morniks või ebarealistlikuks. Suurepärane film.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar