Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 14. jaanuar 2015

"Big Hero 6" (2014)

Filmi nägin 3D's ja inglise keeles. Enne "Big Hero 6" saab kinos kaeda ka eksklusiivset Disney lühikat "Feast", mis on omaette meeldejääv.

Ma ei hakka keerutama: sellest on tükk aega möödas, kui ma nägin arvutianimatsiooni, mis mulle sügavalt muljet avaldas. Reeglina olen ma sellele žanrile eriliselt vastuvõtlik, kuid isegi vastne Kuldgloobuse-võitja "How to Train Your Dragon 2" ning armastatud "The Lego Movie" jätsid mind pigem külmaks. Kahjuks ei teinud kuigi õnnelikuks ka Disney uusim animafilm "Big Hero 6", mis jutustab 14-aastase imelapse Hiro ebatavalisest sõprusest kohmaka roboti Baymaxiga, kelle loonud Hiro õnnetuses hukkunud vend Tadashi, ja superkangelaste meeskonnast, kelle Hiro kokku paneb, et saada võitu tema radikaalseima (ja ohtlikuima) leiutise varastanud salapärasest kurikaelast. Et tegemist Disney tootega, on sõprusest-leppimisest rääkiv "Big Hero 6" ootuspäraselt lennukas ja südamlik ning kindlasti ka puudutab õrnatundelisemat vaatajat, kuid raske on vaadata mööda äärmiselt problemaatilisest süžeest, kohati viletsast huumorist ning šabloonilistest tegelastest, kelle juures pole midagi põnevat peale nende ühise huvi "lahedate vidinate" vastu. Teab mis särav pole ka selle loo staar, kohmakavõitu Baymax (tuletades ka meelde "Interstellarit", võib vist järeldada, et ebapraktilise disainiga robotid on järsku moes?).

Hoolimata tõsiasjast, et Baymax on varalahkunud Tadashi surrogaat ning õpib Hirolt filmi vältel kõikvõimalikke tobedaid trikke, ei omanda ta lõpuks päris sellist inimlikkust, et tema ja poisi vahelisest sõprusest oleks võimalik sügavalt hoolida. Suhteliselt ükskõikseks jätab ka maski kandev kurikael, kelle tegelikud motiivid selguvad filmi lõpuosas ning tunduvad küllaltki ebaloogilised, andes taas kinnitust, et stsenaarium tarvitses veel põhjalikku revideerimist. "Big Hero 6" on kulukas kaasaegne arvutianimatsioon, mistõttu on selle visuaalne külg muidugi tipptasemeline — nooremaid vaatajaid hoiavad filmis kujutatud ettearvamatud ulmelised lelud kindlasti põnevil, kusjuures ühel hetkel toimub saatuslik rännak imetabasesse kosmilisse maailma, mis näeb välja vaat et lummavam kui see Hero's Duty stseen "Wreck-It Ralph'ist". Suuresti Jaapani animest ning koomiksitest märku võttev film on värviküllane, õilsa sõnumiga, siiras ja hell ning püüab kõigile korraks meelde tuletada, kui vahvad on superkangelased, robotid, tulnukad jms, kuid jääb Disney filmi kohta pettumust valmistavalt pealiskaudseks.

Lõpetuseks pean nentima, et animafilmi kohta on "Big Hero 6" naistegelased üllatavalt seksapiilsed — Hiro kohvikupidajast noor tädi oli niivõrd ahvatleva figuuriga, et vahepeal tekkis mul täitsa perverdi tunne...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar