Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 17. jaanuar 2015

"Exists" (2014)

"Exists" on märgilise "The Blair Witch Project'iga" debüteerinud Eduardo Sánchezi uus found-footage film, mille keskmes seltskond noori, kes satuvad keset metsa kurikuulsa Bigfooti rünnaku alla, kui elukat enda teadmata provotseerivad. Tegemist ei ole kaugeltki esimese Bigfooti-keskse found-footage õudusfilmiga — viimaste aastate jooksul on neid ilmunud päris mitu, nende seas jabur "Bigfoot: The Lost Coast Tapes" ning Bobcat Goldthwaiti igavapoolne, aga seletamatult efektiivne "Willow Creek".

"Exists" ei olegi arvatavasti Sánchez'i katse comeback'i teha ning maha saada millegi sama erakordsega kui "The Blair Witch Project", sest found-footage pole nüüd kaugeltki nii vähelevinud ega uudne žanr kui see oli üheksakümnendatel, kuid enam kui tuttavast sündmustikust ning stiilist hoolimata on "Exists" üle keskmise lõbus ning põnev, vähemalt odava vähenõudliku meelelahutusena. Ilmselt võib õnnestunuks pidada, et selle loo tegelaste jaoks pole küsimuseks, kas neid ohustab tõesti Bigfoot, sest müütiline elukas ei vaevugi pikalt peidus püsima, nullides varakult kõik võimalikud kahtlused — tegemist meeldivalt otsekohese ja instinktiivse filmiga, kust puudub igasugune müstika ja keerutamine (juba filmi nimi on konkreetselt "Exists"!). Väita, et "Exists" suudab klišeesid vältida ega mõju kordagi idiootsena, oleks absurdne, kuid koletise agressiivsus ja motiveeritus annab filmile energiat, ja juba seepärast on teine nauditavam paljudest samasuguses vormis õudusfilmidest. Veidi ebatavalisel kombel leiavad siin veidi rakendust ka moodsad GoPro kaamerad, mille abil näiteks üles võetud pinev stseen, kus üks noortest põgeneb eluka eest jalgrattaga.

"Exists" on kuidagi hooletult kokku monteeritud ning paneb soovima, et loomalik Bigfoot oleks usutavamalt realiseeritud (kasutatud on nii kostüümi kui arvutigraafikat ja tulemus on ebaühtlane), kuid üldiselt see primitiivsevõitu film töötab, suutes vältida tüüpilisi probleeme nagu pikk veniv sissejuhatus. Mullustest found-footage filmidest on see "As Above, So Below" ning "The Sacrament'i" kõrval üks rahuldavamaid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar