Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 9. jaanuar 2015

Marilyn Manson - "The Pale Emperor" (2015)

Enamiku jaoks eilsesse kuuluva Marilyn Mansoni värske album, Tyler Batesiga kahasse produtseeritud The Pale Emperor, ei ole nii labiilne ega veniv kui bändi paar-kolm viimast albumit. Mulle on muidugi pikemat aega tundunud, et kord nii skandaalse ja päevakajalise ansambli ninamees otsib uut põnevat suunda, on lihtsalt hajevil või siis kaotamas enesekindlust oma imidži suhtes, mida artist pole karjääri jooksul vaevunudki ülemäära muutma. Nii ebakindla ja ebaleva mulje on jätnud kõik The Golden Age of Grotesque'ile järgnenud albumid. Nüüd, kus ta teeb muusikat selgelt väiksemale kuulajaskonnale kui vanasti ja see on läinud personaalsemaks, kunstilisemaks ja intiimsemaks, peegeldub selles mingisugune sisemine konflikt ja meelesegadus. Näiteks laulus 'The Mephistopheles of Los Angeles' viitab muusik oma häbile: "I feel sole and alone like a heretic / I'm ready to meet my maker...".

Süveneva enesepõlguse käes kannatav Manson, näib mulle, tahaks veel silma paista, kuid ei taha enam kasutada radikaalseid relvi, mis vanasti tema arsenalis olid, kusjuures ühest neist relvadest — oma häälest — on ta vanuse ja ilmselt teatavate ainete tarvitamise tagajärjel ka lihtsalt ilma jäänud. The Pale Emperori kuulates on selge, et mees ei mõista enam laulda samamoodi nagu vanasti ja võib-olla see on ka põhjus, miks osad laulud albumil on Mansoni kohta ebatavaliselt bluusilikud. Tegemist pole otseselt halva albumiga, aga see on lihtsalt ilmetu ja üllatustevaene, mida Mansoni looming olla ei tohiks... Vähemalt on see ühtlaselt melanhoolne ega sisalda mõttetult pikki laule nagu tema eelmised LP'd. 'Deep Six' on ilmselt üks Mansoni õnnestunumaid singleid üle tüki aja.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar