Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 29. jaanuar 2015

"Ouija" (2014)

"Ouija" kohta polegi öelda suurt midagi peale selle, et tegemist vaieldavalt kõige nürima, kahvatuma ja ebaoriginaalsema mulluse õudusfilmiga, mis sest, et see on konkreetselt mõeldud umbes 14-aastastele. Niisuguse sisuga õudukad olid populaarsed umbes 15 aastat tagasi, kui tehti USA versioone ikoonilistest Jaapani kummitusfilmidest. Enam ei paku kellelegi närvikõdi näha ühedimensionaalseid noorukeid ükshaaval inetute üleloomulike jeekimite ohvriks langemas, nii et odavatest ehmatustest pungil ja läbini isikupäratu "Ouija" tundub lausa paroodiline. Produtsent Jason Blum on muidugi kaval. Nüüdisajal, mil Hollywoodi filmide eelarved ulatuvad mitmesaja miljonini ja kasumi teenimine on kohati keeruliseks muutunud, lähevad Blumhouse Productionsi õudusfilmid maksma ainult paar miljonit (kui sedagi), nii et isegi ebapopulaarsemaid võib ikkagi edukaks pidada. Võtkem näiteks seesama viie miljoni eest tehtud käkerdis siin, mille kassatulu oli Ühendriikides juba avanädalavahetusel 20 miljonit, rääkimata siis menukatest seeriatest nagu "Insidious" või "Paranormal Activity".

Mulle tuli muide üllatusena, et Ouija-laud, mida tuntakse kui vaimude maailmaga kontakteeruda võimaldava esemena, kuulub mänguasja- ja lauamängutootjale Hasbro ning on tehniliselt ka ise üsna universaalne lauamäng. Selle olemuse ja disaini põhjal oli mul tekkinud ettekujutus, et... Ouija-lauad on eriline nišitoode, mida valmistavad käsitsi mingid šamaanid või muud müstilised tegelased ja müüvad neid siis kalli raha eest inimestele, kes tahavad midagi salapärast ja lahedat omada. Poleks arvanud, et niisuguse võib leida samast riiulist, kus on näiteks Monopol või Alias. Vähemalt USA's on see nii, Eestis Ouija-laudu minu teada müüda ega õieti tuntagi, mis vast ole ka põhjus, miks film nii paljudes Euroopa maades ei linastunud. Jätkuvalt pole ma enda teada näinud ühtegi arvestatavat filmi, mida inspireerinud populaarne lauamäng (kuigi samuti Hasbro tootel põhinev "Battleship" oli nauditav popkornikas), nii et seda enam tasub rõõmustada, et nüüdseks on vist loobutud plaanist teha film Monopolist.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar