Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 22. veebruar 2015

Edu "Mandariinidele" Oscaritel!

Esmaspäeva varastel hommikutundidel saab selgeks, kas eestlaste jaoks üllatuslikul kombel Oscari nominatsiooni saanud "Mandariinidel" õnnestub veel rohkem üllatada ja ihaldatud auhind ka võita. Huvilised saavad teadupärast Oscari-galat jälgida öösel vastu esmaspäeva näiteks Kanal 2 vahendusel (ülekannet kommenteerivad asjatundjad Lauri Kaare ja Timo Diener). Minu, Ilmar Raagi ja filmilevitaja Siim Rohtla kommentaare gala kohta võib reaalajas lugeda Postimehe online-blogi vahendusel. Ja Forum Cinemas kutsub inimesi endiselt üles ennustama võitjaid igas kategoorias. Peaauhinnaks tervelt 100 kinopiletit.

Realistina pean tõdema, et võiduvõimalus on "Mandariinidel" pigem väike — eriti kuna pelgalt viisakas "Mandariinid" konkureerib niisuguste linateostega nagu lummuslik "Ida" ning Kuldgloobuste jagamisel juba edukaks osutunud "Leviathan". Igal juhul on mul hea meel, et koostöö Gruusiaga selle minimalistliku sõjadraama tegemisel osutus niivõrd tulemuslikuks ja pean juba nominatsiooni pälvimist märkimisväärseks saavutuseks. Kuigi ma isiklikult leian, et "Mandariinid" võiks tunduda pisut mitmetasandilisem ja meeleolukam ning omada üllatusrohkemat narratiivi, on tegemist korrapärase ja kvaliteetse draamaga, mille juures on nauditav ainuüksi ebamaisest õrnusest pakatav ja hetkiti lausa müstilisena mõjuv keskkond, kus toimub filmi tegevus. Teatava süžeelise üksluisuse kompenseerib läbimõeldud ja ühtlaselt korralik tehniline teostus, kusjuures eriti kõnekaks võiks pidada Rein Kotovi sujuvat operaatoritööd ja tabavat muusikakasutust. On küll iseasi, kas peaksin filmi sama hinnaliseks, kui tegemist poleks Eesti filmiga, aga kahtlemata on "Mandariinid" väärikas linateos, mis nominatsiooni ära teeninud rohkem kui mitmed teised mullused mitteingliskeelsed filmid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar