Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 8. märts 2015

"Blue Valentine" jätab endiselt nõutuks

Sattusin TV1000 vahendusel üle mitme aasta osaliselt nägema taas "Blue Valentine'i" ega tea ausalt öeldes siiani, mida filmist arvata. Ühest küljest on see intensiivselt emotsionaalne ja depressiivne draama tugevate näitlejatöödega, samas on raske vabaneda tundmusest, et sa lihtsalt jälgid kaks tundi järjest suhteliselt tavapärast paarikest jonnimas. Ei tahaks küll seda modernset tragöödiat niiviisi trivialiseerida, aga suur osa filmis kujutatud olukordadest ja konfliktidest on olemuselt igavad ja filmgi mõjub selle tulemusena kuidagi üheplaaniliselt. Ja kuigi draama on suhteliselt ebatavalise ülesehitusega, osutus nt sama režissööri Derek Cianfrance'i hilisem töö "The Place Beyond the Pines" narratiivi poolest palju omapärasemaks ja köitvamaks. Nõutuks tegev draama see "Blue Valentine", aga kindlasti mitte tühine. Mäletan ka, et kui "Blue Valentine'i" puhul ehmatas kõiki ka MPAA otsus anda filmile levitaja jaoks väga ebasoodne ja üldiselt haruldane NC-17 reiting filmis leiduva seksistseeni pärast ja seda mitte põhjusel, et see oleks meeletult paljastav, vaid põhjusel, et see on lihtsalt ebamugav ja nii reaalne. Sestap on käesolev film suurepärane näide, et vanusepiirangu kehtestamisel ei lähtu MPAA vaid sellest, kui palju näidatakse, vaid kuidas seda näidatakse...

2 kommentaari:

 1. Minu üks selle kümnendi lemmikdraamasid! Äärmiselt realistlik film.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tean jah, et paljude jaoks oli väga mõjuv ja seda täiesti arusaadavalt.

   P.S. Mind väga häirib Ryan Goslingu välimus siin filmis (kui tal need prillid ja paljas pealagi on). Näeb välja nagu vägistaja Türgist vms.

   Kustuta