Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 14. märts 2015

Mida saab näha 10. HÕFFil: "The Guest"

10. HÕFF ei ole enam kuigi kaugel ja nõnda on paras aeg hakata tegema põgusaid ülevaatlikke postitusi linateoste kohta, mis tänavu programmis on.

Külaline | Põhiprogramm

Tänavusel HÕFFil näidatavate filmide seast üks tähelepanuväärsemaid on kindlasti Adam Wingardi põnevik "The Guest", mis on saanud juba üksjagu positiivset vastukaja ega jätnud külmaks mindki. Minu arvustuse leiab siit. Režissöör Adam Wingardi puhul passib mulle isiklikult tema pilkupüüdev eklektiline stiil ning oskus publikut üllatada. Kes nägi tema "You're Nexti", ei osanud süžeekäiku kindlasti täielikult ette aimata ning sama kehtib "The Guesti" puhul, mis salapärase peategelase kohta vastuseid loovutama hakates läheb lõbusalt julgeks, kohati ehk arulagedakski. Teostuselt on film suhteliselt moodne ja nägus, ent laenab samal ajal ka aastakümnete tagustest žanrifilmidest, nii et tulemuseks midagi, mis tundub asjatundjatele mõnevõrra tuttavlik, aga mitte ebaoriginaalne. Mis "The Guesti" puhul aga enim üllatab, on Dan Stevens, kes mängib algusest peale ambivalentsust tekitava nimitegelase osa päris meeldejäävalt — kui ta peaks saama suureks filmistaariks, jään mina teda kindlasti alatiseks käesoleva linateosega seostama.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar