Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 27. aprill 2015

Ja ongi 10. HÕFF selja taga... / Intervjuu Nacho Cerdàga

Olles väsinuna 10. HÕFFilt naasnud, jääb üle vaid meenutada kõiki üllatusrohkeid linateoseid, mida Haapsalu kultuurikeskuses nägin, ja võrratuid inimesi, kellega taas kohtusin. Nelja päeva jooksul, mil festival aset leidis, vahendasin aktiivselt muljeid Postimehe kaudu, nii et minu arvamusi linastunud filmidest, intervjuusid külastajatega jpm saab sealt lugeda. Tänavu tundus filmivalik igatahes eriti korralik, sest vaadatud filmidest avaldas ehk kõige vähem muljet Venetsueelas valminud "The House at the End of Time" ja isegi toda ei raatsi ma nimetada viletsaks. Jäi mulje, et seekord pandi programmi koostamisel rõhku just kvaliteedile ja mitte kvantiteedile. Eriliselt muljet avaldasid "Turbo Kid" ja "Housebound" — väikesed meeleolukad filmid, mis pakatavad energiast, suurepärasest huumorist ning teravatest momentidest ning pakkusid lõputult meelelahutust. Kui ma poleks tänavu mingil põhjusel festivalile jõudnud, oleks need võib-olla nägemata jäänudki. Nüüd jääbki vaid üle öelda: kohtumiseni järgmisel aastal!
Laupäeval sain toreda võimaluse teha intervjuu režissöör Nacho Cerdàga, kes oli tänavu festivali erikülaliseks ning esitles oma surmateemalist lühifilmide triloogiat 90ndatest. Olles tema filmidest — eriti 1994. aasta "Aftermathist" — juba aastaid lugu pidanud, oli see minu jaoks igatahes eriline kogemus. Kirjutasin Postimehe jaoks intervjuu ümber ja tõlkisin selle võimalikult täpselt ära, kuid minu arust tuli ka helisalvestis korralik ja otsustasin sellegi tema nõusolekul üles panna. Siit saab kuulata:

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar