Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 11. aprill 2015

Mida saab näha 10. HÕFFil: The Cannon Groupi filmid

Kuna 10. HÕFFil on fookuses just 80ndatel paremaid ja halvemaid madalaeelarvelisi filme tootnud Cannon Filmsi looming, kirjutasin Müürilehte ülevaatlikult märulitest "Bloodsport", "Missing in Action" (mida kord täiesti iroonilises võtmes ka siin blogis arvustasin) ning "American Ninja". Kahte neist saab nautida Haapsalus aprilli viimasel nädalavahetusel, kusjuures kavas on ka mainitud stuudio ajaloost rääkiv dokumentaalfilm "Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films". Artiklit, mis kannab pealkirja "Filmid, mis ei olnud tegelikult mõeldud komöödiatena", saab lugeda siit.
Ägeda illustratsiooni autoriks on Andrei Kedrin.

4 kommentaari:

 1. "Missing in Actioni" asemel võiks kavas olla "Death Wish 3", sest see film on mu jaoks 80ndate Cannoni filmide geniaalsust kaldkriips hullumeelsust defineeriv teos. Ja 100% super meelelahutus.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma Cannonist tean üsnagi vähe, su Runaway Traini retsensioon oli seega päris hariv ja kindlasti saab seda olema ka too dokfilm.

   Sa ise pole HÕFFile minemas?

   Kustuta
 2. Mart ver 2 raporteerib lõpuks ka :)

  Mul on nii "Missing in Action" kui "Death Wish 3" veel nägemata. Cannon stuudio toodang ootab veel suuremat avastamist ning mulle seostuvad nad lapsepõlvest hoopiski sellise taiesega nagu "King Solomon's Mines", mida nägin aastaid enne Indiana Jones'i filme.

  Seni nähtud asjadest on aga "Lifeforce" vist kõige ägedamaid ja kreisimaid Cannoni filme.

  Ise kahjuks HÖFF'ile ei jõudnud, loodab aga JAFFilt läbi hüpata. Õnnestus sul "Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films" ära näha?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mi scusi, arvasin kogemata, et see esimene kommenteerija oled sina.
   "Electric Boogalood" ei leidnud kusagilt, vaatan HÕFFil.

   Kustuta