Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 1. aprill 2015

Mida saab näha 10. HÕFFil: "Wyrmwood"

10. HÕFF ei ole enam kuigi kaugel ja nõnda on paras aeg teha põgusaid ülevaatlikke postitusi linateoste kohta, mis tänavu programmis on.

Wyrmwood - Surnute tee | Põhiprogramm

Postapokalüptilise ulme, zombide ja üldisemalt žanrifilmide austajate jaoks on Austraaliast pärit "Wyrmwood" kindlasti mõnus maiuspala. Kuigi tegemist on mikroskoopilise rahasumma eest tehtud amatöörfilmiga, on "Wyrmwood" stiilipuhtam, kreisim ja fantaasiarikkam kui enamik teisi analoogilise sisuga õudukaid ja seda põhjusel, et tegijad on olnud kannatlikud (filmi valmimiseks kulus neli aastat), tõukunud isiklikust armastusest žanri vastu ning väiksematelegi detailidele võimalikult palju tähelepanu pööranud. "Wyrmwoodi" autorid, vennad Kiah ja Tristan Roache-Turner, on igal juhul arvestanud, et zombid üksinda ei tekita enam kelleski elevust ning kindlaks teinud, et ka ümbritsev keskkond oleks võimalikult radikaalne ja koloriitne. Filmisõbrale ei jää märkamatuks, et "Mad Max'i" seeriast, Peter Jacksoni varastest filmidest jne on palju inspiratsiooni ammutatud, aga just stilistiliselt on "Wyrmwood" unikaalne — selles loos on nt roll mängida zombide kallal eksperimenteerival psühhootilisel doktoril, kelle imelikult valgustatud ja kummalise tehnoloogiaga täidetud labor oleks kui pärit mõne sõgedama industrial-muusikat viljeleva ansambli videost vms. Kuna "Wyrmwoodi" ei teinud just asjatundjad, on filmil teatud tehnilisi puudujääke — näiteks kaameratöö on kohati kohmakas ja segab tempokamaid stseene täielikult nautimast — ning dialoog ei ole teab mis mahlakas (austraallastel pole ka vist üldiselt kõige parem huumorisoon), aga madalaeelarvelise žanrifilmi kohta on "Wyrmwoodi" palavikuline maailm lihtsalt nii ambitsioonikalt ja loovalt realiseeritud, et seda peab nägema. Niivõrd meeldejääva õhustikuga zombifilme tehakse tänapäeval haruhava. Kahjuks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar