Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 14. aprill 2015

"The Boy Next Door" (2015)

Odavad ja maitsetud erootilised põnevikud on üheks mu suureks nõrkuseks ja nõnda oli välistatud, et kõvasti kritiseeritud "The Boy Next Door", kus korralik õpetajast ema Claire seob ennast mõtlematult manipulatiivseks koletiseks osutuva verinoore naabripoisiga, vaatamata jääb. Seda, et film intelligentsusega ei hiilga, ei suuda see just pikalt varjata, sest juba päris alguses kingib mainitud naabripoiss Noah, kes osutub erudeeritumaks kui esmapilgul tundub, Lopezi mängitud õpetajale eepose "Ilias" esimese väljaande, mis on lihtsalt võimatu.

Enam-vähem kõik antiikkirjandust puudutavad vestlused jätavad seejuures mulje, nagu stsenarist kogunuks selle kohta informatsiooni Wikipediast ja see on üks põhjustest, miks osatäitjad ei mõju oma rollides veenvalt... aga eks Jennifer Lopez ja see päevitunud kutt, kes naisega riskantseid psühholoogilisi mänge mängiva Noah' osas on, ei sobi nagunii kehastama inimesi, keda seob armastus Homerose vastu. Viimase koht on konkreetselt rumalates USA noortekomöödiates, nii et kes iganes pidas teda sobivaks Noah-suguse võrgutajast maniaki rolli, peab hakkama enda tööd tõsisemalt võtma. Kuigi sündmustikus, mis näib olevat inspireeritud klassikust "Fatal Attraction" ja ei tohiks nüüdisajal kellelegi pinget pakkuda, on oma osa mängida nii seksil kui vägivallal, jätab see säästlikult tehtud põnevik nii turvalise ja tagasihoidliku mulje, et seda erootilise põnevikuna turustada on suisa ebaaus.

Nüansirohke, ettearvamatu või isegi realistlik pole see ammugi — kui tegelased oleks põhjalikumalt lahti kirjutatud ja nende motiivid arusaadavamad, võiks filmi labasuse ja tobeduse suhtes ehk andestavam olla. Mullune "No Good Deed", mis ei hiilanud just ka terasusega, oli näiteks tunduvalt intensiivsem ja atmosfäärilisem põnevik. Mingil määral ajaviitelise, aga kokkvõttes naeruväärse, võltsi ja lihtsalt ebaoriginaalse "The Boy Next Doori" kohta rohkem tarka öelda polegi. Aktiivsemad telekavaatajad hakkavad linateosega lähiaastatel ilmselt palju kokku puutuma ja arvata võib, et ettenägelikumad neist on jõudnud selleks hetkeks kanalit vahetada, kui Jennifer Lopez ennast pesuväele võtab.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar