Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 25. mai 2015

"Focus" (2015)

"Focus" on meelelahutuslik moodne krimikomöödia, kus just ropprikaste taskute kallal käia armastav elukutseline meistervaras ja petis Nicky võtab enda tiiva alla seksapiilse pisisuli Jessi. Kui Nicky on osav tänu instinktidele ja põhjalikule kogemusele, siis Jess koorib naiivseid mehi paljaks oma pimestavat ilu ja libedat keelt kasutades. Need kaks enesekindlat kelmi kasutavad erinevaid meetodeid, kuid on huvitatud ühest ja samast ning valivad sarnaseid sihtmärke, nii et nende juhuslik kohtumine filmi alguses tõotab viia viljaka töösuhteni... ja ka romantiliste tunneteni. Nicky murrab lõpuks tüdruku südame ja jätab temaga hüvasti, oskamata sel hetkel aimata, et saatus võib nad aastaid hiljem uuesti kokku viia.

Kes vähegi hindab filme tabamatutest kriminaalidest, ei pea "Focus'is" ilmselt pettuma: see on elegantselt lavastatud, läbivalt humoorikas, värvikirev ja meeliköitev. On muidugi selge, miks antud krimka on nii loomulikult ahvatlev: selle südames on täpselt sellised jõukad, patused ja kõrge libiidoga noored inimesed, kelle kingades igaüks meist aeg-ajalt olla ihaleb. Juba neid ümbritsev luksuslik maailm, kus uni saab tulla ainult siidist linade peal ja üksainus kokteil maksab kolmekohalise summa, on neetult veetlev, olgugi et mõjub vahepeal võltsilt. Teisisõnu täidab see läbi ja lõhki hollywoodilik, aga kindlasti mitte maitselage film umbes pooleteiseks tunniks vallatut fantaasiat, mis on kahtlemata enamikul.

Vastavalt Nicky ja Jessi rolli valitud Will Smithile ning Margot Robbiele (kelles on minu meelest rohkem modelli kui näitlejat, aga igal juhul on ta sama rabav kui nt Sharon Stone oma hiilgeaegadel) pakub osade mängimine palju rõõmu ja tänu sellele on veenev ka romantika. Nii Nicky kui Jess saaksid kelle iganes tahaksid, aga ometi ei suuda nad just teineteisest eemal olla. Nad on kumbki salakavalad ja manipulatiivsed ning seetõttu ei pruugi tekkida piisavalt vastastikust usaldust, et nad saaksid koos tõeliselt õnnelikud olla, aga keegi ei saa salata, et neil on ideaalne klapp. Lõpuks on küsimus selles, kas tunded teineteise vastu panevad neid nägema, et elustiili tasuks muuta.

Et tegemist pole tohutult sügava või mitmetahulise filmiga, ei pea ilmselt ütlemagi, aga vähemalt on "Focus" küllalt meeleolukas ja eksootiline, et hurmata. Tõsi, sündmustik ei pruugi olla esmakordne, mistõttu võib kogenum vaataja tagantjärele soovima jääda, et lugu pakkunuks rohkem üllatusi, aga ligitõmbavalt stiilne teostus ja sarmikad peaosatäitjad on piisavaks kompensatsiooniks. Kuna film paistab olevat suunatud rohkem täiskasvanutele, ei näe ma põhjust, miks selles ei võiks pelgalt teravuse lisamiseks olla rohkem seksi ja vägivalda, kuid külmaks see kirev kelmikomöödia ei jäta. Eeskujulik muusikavalik on boonuseks — iga film, mis mõistab kasutada mõnd Stonesi hitti, on minu heas nimekirjas. Vaadata "Focust" on nagu võtta üks kuum vann või rüübata kvaliteetset espressot — ei midagi hullupööra erilist, ent natuke kerget naudingut pakub siiski.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar