Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 4. juuni 2015

"Kellavärgiga apelsin" 5. juunil Sõpruses

"There was me, that is Alex, and my three droogs, that is Pete, Georgie, and Dim, and we sat in the Korova Milkbar trying to make up our rassoodocks what to do with the evening. The Korova milkbar sold milk-plus, milk plus vellocet or synthemesc or drencrom, which is what we were drinking. This would sharpen you up and make you ready for a bit of the old ultra-violence."
Homme õhtul kell 21:00 on võimalik Sõpruses näha üht silmapaistvamat Stanley Kubricku filmi: vallatult perversset "A Clockwork Orange'it", mida paljud peavad tänini suhteliselt šokeerivaks linateoseks. On terve hulk põhjuseid, miks Anthony Burgessi samanimelisel romaanil põhinev film on meeldejääv, olgu selleks siis karismaatilist psühhopaati Alexit kehastava Malcolm McDowelli särav osatäitmine, isevärki huumor, Alexi ja tema kamraadide unikaalne släng (mille lõi Burgess) või kaootiline futuristlik maailm, kus lugu aset leiab. Kes pole seda kordumatut meistriteost tänini näinud, ei pea kindlasti pettuma, kui seda homme Sõprusesse kaema lähevad. Olgu siinkohal märgitud, et tegemist on üllatavalt meelelahutusliku filmiga, sest vastupidiselt paljudele teistele Kubricku filmidele ei võta see ennast ülemäära tõsiselt ning on päris tegevusrohke. Tuleb nentida, et kuigi eranditult on Kubricku filmid tehniliselt eeskujulikud, ei ole kõik neist ekraniseeringutena täiesti õnnestunud — näiteks pean ma nii "Lolitat" kui "The Shiningut" väärtuslikeks filmideks, kuid nende aluseks olnud raamatutega kumbki võrdlust ei kannata. "A Clockwork Orange" on siinkohal erand, sest Burgessi romaanist on see oluliselt mõjuvam ning värvikam. Ja kui peaksin nimetama linateoseid, mis on mu filmimaitset kujundanud ning süvendanud huvi filmi kui kunstivormi vastu, oleks see unikaalne väike Briti teos esimeste seas, mis meenuks.

Täpsem info: http://www.kinosoprus.ee/et/film/kellavargiga-apelsin

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar