Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 27. juuni 2015

"While We're Young" (2014)

Kuigi õiglane on nimetada teravalt küünilisi väikseid dramöödiaid väntava Noah Baumbachi "While We're Youngi" tema kõige leebemaks ja publikusõbralikumaks teoseks seni, ei jää film alla autori varasematele töödele — see on sisutihedam, intellektuaalsem ja ettearvamatum kui oodata oskaks, tegelased on mõnusalt reljeefsed ning tänu sellele toimivad muidugi ka vaimukused. Visuaalselt pole "While We're Young" küll nii väljapaistev kui Baumbachi paari aasta tagune "Frances Ha", kuid stiililise tavapärasuse korvavad tähelepanelikult kokku pandud rikkalik stsenaarium ning andekad osatäitjad, kel õnnestub mängida sarmikaks tegelased, kes paberil ehk kõige sarmikamad ei ole.

Treilerist võib igatahes jääda mulje, et tegemist pole enama kui suvalise rutiinse abieluteemalise jandiga, kuid põlvkondadevahelistest erinevustest, keskikka jõudmisega kaasnevast rahulolematusest ja paljust muust rääkiv "While We're Young" on oluliselt väärtuslikum. Tõepoolest, see on pretensioonitum ja kerglasem kui enamik teisi Baumbachi filme, kuid täpselt sama kõnekas. Ja et tegelaste seas on paar filmitegijat — näiteks Ben Stiller kehastab vähetuntud dokumentalisti, kes on juba mitu aastat töötanud väsimatult ühe ja sama keerulise projekti kallal —, ei jää märkamatuks, et režissöör pani seda lugu kirjutades mängu ka isiklikud tunded. Nauditavalt tabavat, sisukat ja tänu sellele ka mitmekordset vaatamist väärivat "While We're Youngi" soovitan kindlasti. Ja miks mitte anda lisaks võimalus "The Squid and the Whale'ile" ja "Greenbergile", kui seda veel teinud pole.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar