Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 31. juuli 2015

"A LEGO Brickumentary" (2014)

Entusiasmist pakatav lastesõbralik dokumentaal "A LEGO Brickumentary" räägib joviaalsel toonil legode päritolust ning eeskätt erinevatest innovaatilistest ja kasulikest viisidest, kuidas legoklotse nüüdisaegses maailmas kasutatakse, sh hiiglaslike kunstiteoste loomiseks, animafilmide väntamiseks, projekteerimiseks, liikurrobotite ehitamiseks ja isegi elamiskõlbulike majade püstitamiseks (viimast tegi konkreetsemalt "Top Gearist" tuntud James May). Legode praktilisele väärtusele ja nende täisealistele fännidele tähelepanu suunav film suudab niisiis kindlasti ümber mõtlema panna igaühe, kes on tänini eksiarvamusel, et kuulsad klotsid on mõeldud vaid lastele mängimiseks. Et tõelise armastuskirjana mõjuv dokfilm räägib legost nagu see oleks parim asi pärast viilutatud leiba, on see oluliselt rohkem reklaami moodi kui menukas mullune animafilm "The Lego Movie", kuid kirglikkuse puudumises või liigses ühekülguses lõbusat ülevaatlikku dokumentaali süüdistada ei saa — "A LEGO Brickumentary" räägib paljude poolt tööriistade-abivahenditena kasutatavate mänguklotside laialdasest otstarbekusest nii pühendunult ja südantsoojendavalt, et filmi lõppedes on tunne, nagu nendega oleks võimalik vähkigi ravida.

Sel rännakul, mille jooksul külastatakse muu hulgas Lego-fänne kord aastas kokku toovat messi BrickCon ning The Lego Groupi peakontorit Billundis Taanis, on teejuhiks ekstsentriline animeeritud legomehike (kellele annab hääle Hollywoodi komöödiatest tuntud Jason Bateman), nii et visuaalselt näitab dokk üles samasugust loomingulisust nagu oma töös või hobi korras legosid kasutavad inimesed ning peaks seega meelepärane olema ka väiksemale vaatajale. On muidugi oht, et see viib unistuseni kolida Billundisse ning saada master builderiks ehk The Lego Groupi palgal olevaks disaineriks, kelle tööülesandeks on luua oma suva järgi uusi põnevaid mudeleid, mida võiks turulegi tuua. Lapsepõlve legode seltsis mööda saatnud täiskasvanus tekitab see meeleolukas väike dokumentaal vast jälle nostalgiat — kui see ei tekita sinus soovi natuke legodega mängida, pole sa inimene!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar