Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 28. juuli 2015

"Hot Pursuit" (2015)

Igal aastal ilmub paar-kolm (või äkki oleks õigem öelda paarkümmend) suuremat Hollywoodi komöödiat, mis panevad kukalt kratsides imestama, kuidas on võimalik toota midagi nii neetult magedat. Arvatavasti sihilikult 2013. aasta menukit "The Heat" simuleeriv "Hot Pursuit", mis umbes sama naljakas kui rongiõnnetus ning tundub vähemalt neli tundi pikk, niisuguste hulka kuulubki — ainus asi, mis selle jahmatavalt vaimuvaese buddy cop movie puhul natuke naerma ajab, on stuudio otsus lasta nii häbiväärne komöödia ülemaailmselt kinodesse, sest käkid nagu "Hot Pursuit" peaksid minema otsejoones DVD'le ning seejärel momentaanselt unustushõlma vajuma. Müstiline, et Reese Witherspoon — arvestatav näitlejatar, kes pälvis alles tänavu Oscari-nominatsiooni draama "Wild" eest ning on juba kümme aastat ühe kuldmehikese omanik —, mitte kõigest antud jandis peaosa ei mängi, vaid ka üheks produtsendiks on.

Neiu on mulle nii mõneski draamas muljet avaldanud, aga kohusetundliku ja kangekaelse lõunaosariiklasest politseiniku osas on ta siin päris piinlik, kuid probleem pole vast niivõrd näitlejas, kuivõrd tegelase naeruväärsuses ning naljade ebaoriginaalsuses. Hämmastav, kui palju on siin nalju, mida juba korduvalt kohatud teistes, palju etemates komöödiates. Mees jääb õnnetuse tagajärjel ootamatult sõrmest ilma ega saa seda enam tagasi, sest läheduses viibib näljane kutsikas? Nähtud! Keegi manustab enda teadmata mõnd uimastit ja on järgmises stseenis täiesti pilves, ilma et ta ise sellest teadlik oleks? Nähtud! Turistibussil vallandub täielik kaos ja olukorra paranemise järel küsib suvaline eakas turist, kas see pidi olema osa tuurist? NÄHTUD! Ainuüksi põhjusel, et see on nii häbematult klišeelik, on "Hot Pursuit" kergesti unustatav, aga see on vaid üks ebaõnnestunud komöödia lugematutest probleemidest. Kui mind miski filmi juures isiklikult võlus, oli selleks mõnus muusikavalik. Täitsa alguses kõlab päris kena cover Tom Petty and the Heartbreakersi hitist 'American Girl', ühel hetkel lausa Lynn Andersoni 'Rose Garden', mis oli mu absoluutne lemmiklaul, kui väike olin, nii et sel hetkel sain sentimentaalselt lapsepõlve meenutada. "Hot Pursuiti" ma meenutama ei jää.

1 kommentaar:

  1. Ma veel aasta alguses arvasin, et sellest tuleb korralik suvehitt nagu türamullune The Heat. Eks ma siis skipin selle julgelt.

    VastaKustuta