Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 9. juuli 2015

"One Wild Moment" (2015)

"One Wild Moment" ("Un moment d'égarement"), uusversioon samanimelisest 1977. aasta filmist, on kergemeelne Prantsuse komöödia, mille keskmes parimad sõbrad Antoine ja Laurent ning nende kaks teismelist tütart. Nelik saabub filmi alguses maalilisele Korsikale, sest on teinud plaani Antoine'i uhkes vanamoelises maamajas koos suvepuhkust veeta.

Ka seal leiavad meeste lõbujanulised tütred, juba täisealine Marie ja napilt alaealine Louna, võimalusi endavanuste poistega muudkui pidu panna, aga pikapeale tekivad Lounas hoopis tunded isa semu Laurenti vastu, kes juba ammu keskeas. Ühel õhtul läheb Laurent noorte neidudega peole kaasa, et neil silma peal hoida, aga võtab kogemata ise liiga palju napsu ja on rannas Lounaga vahekorras. Paraku äratab kuum öö Lounas mehe vastu veelgi sügavamad tunded ja nõnda hakkab ta igal võimalusel Laurenti külge klammerduma, isegi mitte hoolides sellest, kas Antoine ja Marie juhtunust teada saavad. See aga tekitab paanikat segadushetkel valesti käitunud Laurentis, sest kui Mariest sügavalt hooliv Antoine saladusele jälile saaks, tähendaks see nende sõpruse lõppu. Kas ja kuidas see raske olukord laheneb, saab juba filmi vaadates teada.

Mis "One Wild Momenti" muidugi ahvatlevaks teeb, on imekaunis tegevuspaik ning atraktiivsed osatäitjad. Antoine'i ja Laurenti kehastavad vastavalt "The Intouchables'is" säranud François Cluzet ja ülemaailmselt tuntud Vincent Cassel, kes on teadupärast mõlemad väga sarmikad ja ilmekad näitlejad ning sobivad, nagu näha, ka ajaviitelistesse komöödiatesse (tänasele pressiseansile ilmus kohale palju rohkem inimesi kui tavaliselt suvaliste Euroopa teoste puhul ja ma usun, et Casseli osalus on põhjuseks). See-eest kelmikat Lounat kehastav Lola Le Lann, kes mängib siin oma esimest filmirolli üldse, pole lihtsalt silmipimestavalt seksikas — ta on lausa jumalanna! Ei imestaks üldse, kui ta peagi mõnele Hollywoodi produtsendile silma jääb ja küll siis võetakse see sulnis preili pikema jututa mõnda tulevasse "Transformersi" ossa meeskangelase silmarõõmu kehastama või miks mitte Bondi-tüdrukuks.

Igatahes, võti "One Wild Momenti" nautimiseks on ilmselt sellest mitte liiga palju oodata, sest tegemist üsna pealiskaudse komöödiaga, mis muutub vaimukakski alles siis, kui Louna Laurenti kõrvuni armub ja tal seljas elama hakkab — kuni neliku suvepuhkus selle tulemusena kaootiliseks muutub, pole päris selgegi, kas žanriks draama, komöödia või romantika ning esialgu võib loo olemusest jääda mulje, et see püüab imiteerida mõnd kvaliteetset konnasööjate pornokat. Aega läheb, et "One Wild Moment" hoo sisse saaks ja mõnedele küsimustele jätab see üldse vastamata (mina oleks näiteks soovinud rohkem teada Antoine'i ja Laurenti sõpruse tagamaadest), kuid viletsaks seda vallatut janti kutsuda ei taha — tasub lihtsalt enam-vähem teadlik olla, missugust tüüpi teos see on.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar