Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 22. juuli 2015

"Strange Magic" (2015)

Hämmastavalt vähe tähelepanu tõmmanud muusikalise arvutianimatsiooni "Strange Magic" tootis "Star Warsi" saaga looja ja vaimse isa George Lucase loodud produktsioonifirma Lucasfilm (mille omandas paari aasta eest Disney), kusjuures lugu pärineb Lucase enda sulest. Et filmi animeerimise eest vastutas kuulus kompanii Industrial Light & Magic, kõige parema reputatsiooniga tegija visuaalefektide maailmas, näeb see tumedate varjunditega lõbus muinasjutt esmaklassiline välja, suutes üllataval kombel konkureerida kõige populaarsemate tänavuste animafilmidega ning tehes minu meelest silmad ette näiteks 2013. aasta "Epic'ule", millele "Strange Magic" filmis kujutatud maailma ning olevuste poolest märgatavalt palju sarnaneb. Seda kõike silmas pidades võiks tegemist olla paljulubava multifilmiga, kuid "Strange Magicul" on paraku üks omadus, mis ei luba seda nii palju nautida kui sooviks: kuulsad popp- ja rokklaulud, millest tegelased esitavad filmi vältel omi hädiseid versioone.

Enamasti väga juhuslikult ja ootamatult algavatel ning ruttu frustreerivaks muutuvatel laulunumbritel, mis jäävad lootusetult alla maailmakuulsatele originaalidele ning takerdavad niigi üpriski puist ja ühekülgset lugu, puudub reaalne otstarve täielikult. Muusikavalik ei ole iseenesest sugugi vilets — siin leidub terve hulk vanu pärleid, sh näiteks 'Can't Help Falling in Love' ja 'Trouble' Elvis Presley repertuaarist või Deep Purple'i 'Mistreated' —, kuid filmi keskmes olevate haldjate, kollide jt vigurväntade esituses ei kõla need lihtsalt kuigi hästi, millest on kahju, sest kesksetele tegelastele hääle andvate näitlejate seas on treenitud lauljaid (Elijah Kelley hääle tundsin ma "Hairspray" fännina ruttu ära, ent paraku ei kõla ta käesolevas animafilmis pooltki nii hästi kui tolles muusikalis).
Armastuse kõikevõitvast jõust jutustav "Strange Magic" on lõppude lõpuks värvikirev fantaasiafilm maagilises võlumetsas elavate olevuste keerulistest suhetest, nii et igal võimalusel kulunud poplaulude lõõritamine pole absoluutselt vajalik. Sellele vaatamata on tegemist adekvaatse animafilmiga, mis ei paista odav ning on vähemalt visuaalsel tasandil nauditav. Juba tegelaste disain on huviäratav — misantroopne südamevalu käes kannatav kurjam Bog King on välimuselt üks omapärasemaid tegelasi, keda üheski sellelaadses filmis üle tüki aja näinud olen, ja teda teenivad teravahambulised inetud elukad ei jää siinkohal alla. Teiste kaasaegsete animafilmide kõrval on muu hulgas 80ndate fantaasiafilmidest eeskuju võttev "Strange Magic" pealekauba suhteliselt sünge, kartmata pisemat vaatajat pisut kohutada. Nagu arvata võib, on filmi lõpplahendus, kus kõige südametumgi tegelane pehmeks muutub, muidugi optimistlikes toonides ja lõviosa muinasjutulisest maailmast erksavärviline, aga just peletisliku Bog Kingi koduks olev pime mets, kuhu haldjad ära eksida ei sooviks, võib oma rõõmutuses ja sünguses pisut ehmatadagi, nii et filmil on veidi bravuuri. Paraku olid naeruväärselt vähesed "Strange Magicu" võlude tunnistajaks: "In its opening weekend, Strange Magic opened at #7 and grossed $5.5 million. It had the lowest ticket sales of any animated film released in over 3,000 theatres."

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar