Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 12. august 2015

"Kurt Cobain: Montage of Heck" (2015)

Kuna varalahkunud rokkstaari Kurt Cobaini looming ja imago on minus alati nõutust tekitanud (tõtt-öelda ma pole kunagi suutnud mõista, mis selle depressiivse eluheidiku või tema laulud nii eriliseks teeb), ei lootnud ma paljukiidetud uuest filmist "Montage of Heck" just hullupööra vaimustuda, kuid mis sa kostad — Brett Morgeni ambitsioonikas pilguheit Cobaini ellu ja hinge suudab oma rikkalikkuses tõestada, et kui dokumentaal on tehtud tõelise pühendumusega, pakub see naudingut isegi juhul, kui sul peaks olema käsitletava teema suhtes negatiivne hoiak või lihtsalt vähe huvi.

See on kindel, et ei eksisteeri intiimsemat, koloriitsemat ja inimlikumat käsitlust Cobainist kui see virvarr, mis võtab noormehe eluloo jutustamisel ning ta olemuse lahti mõtestamisel appi loomingulisi animatsioonitehnikaid, vanu helisalvestisi, kvaliteetseid värvifotosid, värskeid intervjuusid muusiku lähedastega, Nirvana kontsertidel filmitud klippe, haruldasi koduvideosid jpm. "Montage of Heck", mille hindamiseks ei pea tingimata hindama meest selle südames (ega tema rajatud bändi), pole kõigest ülevaade legendi elust, vaid ka nii-öelda audiovisuaalne representatsioon tema irratsionaalsest mõttemaailmast. Nii eeskujulikult põhjalikke ning stiililiselt innovaatilisi dokfilme kohtab haruharva. Minusugused, kes peavad Nirvana muusikat "primitiivseks ulgumiseks" (vabandust!), tunnevad küll vaatamise käigus korduvalt kiusatust heli maha keerata, nii et ansambli jõulised, kuid väheütlevad esinemised võiks siin rohkem tagaplaanil olla.

Üks mu netituttav ütles Cobaini kohta muide päris teravalt: "No other musical artist has better conveyed through music the pain that can only be eased by blowing off one's own head with a shotgun." Loodan, et Asif Kapadia "Amy" osutub sama meeliköitvaks!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar