Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 7. september 2015

"I Am Chris Farley" (2015)

Nagu enesestmõistetavast pealkirjast järeldada võib, on "I Am Chris Farley" dokfilm korpulentse kehaehituse ja meeletu käitumise poolest teatud koomikust Chris Farleyst, kelle elutee lõppes üledoosi tagajärjel 1997. aastal, kui mees oli kõigest 33-aastane. Armastatud sketšisaates "Saturday Night Live" ning totrates jantides nagu "Tommy Boy" või "Beverly Hills Ninja" osalenud Farley sõpruskond koosnes mõistagi peamiselt teistest tuntud koomikutest, kes nõustusid antud filmi tarbeks rõõmuga kaamera ees meenutama, missuguse mehega Farley näol tegemist oli, nii et valdavalt koosneb dokumentaal erksatest intervjuudest selliste endiselt tegevate kujudega nagu Adam Sandler, Bob Saget, Mike Myers jpt.

Loomulikult on siin esindatud ka Farley legendaarsemad "Saturday Night Live'i" sketšid, mis demonstreerivad edukalt mehe spontaansust ja julgust. Farleyga aktiivselt läbi käinud ja teda tohutult imetlenud inimeste sentimentaalsete meenutuste kaudu paljastab film, millised fundamentaalsed omadused ta nõnda silmapaistvaks, aga ka iseäralikuks tegid ning kuidas tal nendega varakult edu saavutada õnnestus. Filmi lõpus tuleb paratamatult jutuks, millist mõju avaldasid meelelahutajale mõnuained, mille küüsi ta õige pea pärast kuulsuse leidmist abitult sattus ja mis talle saatuslikuks said, kuid depressiivseid mõtisklusi sõltuvusest on siin võimalikult vähe.

"I Am Chris Farley" on kibemagus retrospektiiv, millel jõudu võluda neidki, kes Farleyt kunagi fännanud või mõistnud pole (mina nende seas), sest just filmi südamlik, energiline meeleolu teeb selle elamuslikuks — vaataja isiklik arvamus varalahkunud maanilisest paksukesest vast nii tähtis polegi. Filmi puhul on omaette kiiduväärne, et kuigi see keskendub jäägitult ühe spetsiifilise inimese karjäärile, on see ka üldisem pilguheit  show businessi maailma... ja paneb mõtlema, kui keerukas ja nõudlik võib näiliselt täiesti muretute koomikute töö olla.

Et filmis astuvad põhiliselt üles Farley kunagised kolleegid, kes meest ülistamast ei väsi ning tema probleemidest rääkides võimalikult delikaatseks jäävad, on "I Am Chris Farley" küll pisut ühekülgne, turvaline ja pealiskaudne, kuid dokumentaali läbiv positiivsus on nakkav. Erilise sügavuse või mõtlikkusega film silma ei paista, kuid vähemalt soojendab südant, nagu mõni muinasjutt või tore laul, mida ammu kuulnud pole.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar