Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 24. september 2015

"Sicario" (2015)

Denis Villeneuve'i uusim film "Sicario" ei pruugi olla päris nii mõjuv ega mitmetahuline kui parima võõrkeelse filmi Oscarile kandideerinud "Incendies" või "Prisoners", ent tegemist põrgulikult toore ning kaasakiskuva filmiga, mis muu seas väga realistlikul moel meelde tuletab, kuivõrd õõvastavad on paigad nagu Juarez, kus toimuvad igapäevaselt brutaalsed tulevahetused.

Just niisugusse maapealsesse põrgusse paisatakse motiveeritud FBI agent Kate, kui temast saab oluline lüli kompromissitus operatsioonis, mille eesmärgiks kukutada Mehhiko narkoparunid. Reeglitest kinni pidada armastava Kate'i jaoks muutub kõik veelgi raskemaks, kui ta mõistab, et ta mitte ainult ei sõdi verejanuliste huntide vastu, vaid ka töötab sellistega — antud sõjas on kõik lubatud ja korraga ei tea risttulle sattunud naine, keda üldse usaldada saab.

Tänu osatäitjate pühendumusele ning kuulsa operaatori Roger Deakinsi ootuspäraselt esinduslikule tööle on "Sicario" krimidraamana elamuslik ning dünaamiline, jäädes meelde ennekõike eheduse poolest. Puudusena võib see-eest välja tulla teleseriaalis "Sons of Anarchy" mänginud Taylor Sheridani kirjutatud stsenaariumi, mis kõige muu kõrval pisut lihtsakoeline paistab. Moraalselt ambivalentsed peategelased on oma silmapaistvas karmuses põnevad, ent võiksid olla palju reljeefsemad, eriti silmas pidades, et Kate seatakse vägisi keeruliste moraalsete dilemmade ette ning Alejandrol, kõige animaalsemal agendil selles pundis, on vastastega isiklik kana kitkuda. Hetkest, mil film läbi saab, on selge, et neist võiks oluliselt rohkem teada, kuid konfliktid, mis nende vahel missiooni käigus tekivad, on vähemalt intrigeerivad ja neid ümbritsev maailm ehedalt jõhker.

Nii süžeeliselt kui temaatiliselt ei ole "Sicario" juures teab mis palju unikaalset — paljud filmid on juba rõhutanud, et vägivald sünnitab vägivalda jne —, kuid kahtlemata näitab Villeneuve režissöörina seekordki üles teatavat meisterlikkust ning on leidnud osadesse näitlejaid, kes usutavalt mõjuvad. Benicio del Toro on siin hirmus nagu kuningkobra!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar