Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 26. oktoober 2015

"Back in Time" (2015)

Et kaks järge saanud klassikalise ulmekomöödia "Back to the Future" väljatulekust on möödas kolmkümmend aastat ning eelmisel nädalal oli täpselt see päev, kuhu peategelased teises jaos tulevikku rännates jõuavad (ehk 21. oktoober 2015), pole midagi imestada, et ilmus ka täispikk dokfilm, kus mitte ainult tulihingelised fännid, vaid ka enamik triloogiaga seotud inimesi räägivad lähemalt filmide tegemisest ning arutlevad nende populaarsuse üle. Põnevust pakub pealkirja "Back in Time" kandev ülevaatlik dokk paraku vaid võhikule. Kuna "Back to the Future'i" seeria alati üüratult menukas on olnud ja tegijad läbi aastate selle saamisloost põhjalikult rääkinud, ei saa kauaaegsed austajad antud dokumentaalist lihtsalt palju uut informatsiooni.

Teatavaid üllatavaid fakte "Back in Time'is" leidub — mulle tuli näiteks uudisena, et naeruväärne stseen "Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skullis", kus Indy pääseb tuumaplahvatusest terve nahaga tänu külmkappi pugemisele, pärineb kaudselt "Back to the Future'i" käsikirja esialgsest versioonist —, kuid üldiselt on dokfilmi käsitlus kuulsast triloogiast üpriski pealiskaudne ja kerglane, olgugi et selles saavad sõna enam-vähem kõik inimesed, kes seeriaga seotud. Üheks selgeks erandiks on näiteks teises jaos osalemisest loobunud Crispin Glover, kes Universali üleüldse kohtusse kaevata otsustas.

Seda negatiivse varjundiga lugu "Back in Time" muuseas ignoreerib, mis on väärt näide filmi ühekülgsusest. Võib-olla olekski see meeldejäävam, kui fookuses oleks vaid superfännid? Südantsoojendavaim on igal juhul "Back in Time'i" sentimentaalsusest pakatav keskosa, kus pööratakse tähelepanu kirglikele "Back to the Future'i" entusiastidele. Julgen selleks kutsuda ennastki ja eks sel põhjusel vaatasin ka antud dokumentaali, mis oma rutiinsuses paeluda ei suutnud. Omaette rõõmustav on aga põgus moment, kus menuseriaali "Community" looja Dan Harmon söandab konkreetselt välja öelda: "Come on. Everybody knows II and III suck." Tunnistagem seda ometi! "Back to the Future Part II" on konkreetselt nõme (vähemalt selle esimene pool) ja "Back to the Future Part III" lihtsalt mõttetu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar