Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 13. oktoober 2015

"Black Mass" (2015)

Pidades silmas, et Johnny Deppi näitlejakarjäär on juba mitu aastat tõsises madalseisus olnud ning mees reeglina ohtlikeks maniakkideks ei kehastu, võib julgelt nentida, et Jimmy "Whitey" Bulger on üks põnevamaid tegelaskujusid, keda Depp üle tüki aja mänginud on.

Üksjagu omapära lisab "Black Massi" keskmes olevale psühhopaatsele gängsterile deemonlik välimus, mis on Deppile antud kontaktläätsede ja nii põhjaliku grimmiga, et paljud ei pruugi filmi treilerit või postrit nähes ära tabadagi, et tegemist sarmika "Pirates of the Caribbeani" seeriast tuntud näitlejaga. Öelda, et Depp verejanulise Jimmy rollis üldse hirmsana ei mõju, oleks igatahes vale — "Black Massis" on paar pikaldast stseeni, kus mees päris pagana intensiivne on ja selleks ei pea ta suurt midagi kostmagi. Piisab lihtsalt põrnitsemisest.

Paraku on enamik tõsielulisi krimkasid südametutest gängsteritest üldiselt sarnased ja üllatavalt geneerilisel "Black Massil" pole suurt midagi asjalikku juurde lisada. Tõsielusündmustel põhinev lugu on suhteliselt šablooniline — ruttu tekib tunne, et filmis polegi suurt midagi peale mõttetult vägivaldsete stseenide, kus Jimmy mööda Bostonit autoga ringi vurab ja talle käru keeranud mehi maha koksab — ning filmi ei saa alati täiesti tõsiselt võtta, sest osatäitjad kipuvad rollidesse nii sisse elama, et tegelased mõjuvad veidi karikatuurselt. Mõnevõrra paeluv on suhe Jimmy ja FBI's töötava John Connolly vahel, kellele kardetud gängster läbi aastate informatsiooni jagab, aidates nõnda võimudel kukutada vastikud itaalia mafioosod, kes neile kaua peavalu on valmistanud. Et Connolly on Jimmyt lapsest saati teadnud, peab jõhkardist kõrgelt lugu ning tõuseb ruttu karjääriredelil tänu temalt saadud abile, hakkab agendi iseloom filmi vältel aina rohkem Jimmy omale sarnanema ja seda subtiilset transformatsiooni on huvitav jälgida.

Paraku jääb sellest väheks, et "Black Massi" kui suuresti Deppi osatäitmisele toetuvat filmi soovitada. Arvestades, kui võimekas on "Black Massi" näitlejaskond (lisaks Deppile astuvad filmis veel näiteks üles Kevin Bacon ja Benedict Cumberbatch), on kurvastav, kuivõrd üheplaanilise ja isikupäratu krimidraamaga tegemist. "The Iceman", paari aasta tagune portreefilm maffia heaks töötanud sadistlikust palgamõrvarist Richard Kuklinskist, on kordades kaasakiskuvam ja ehedam film.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar