Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

neljapäev, 1. oktoober 2015

"I Spit on Your Grave 3" (2015)

"I Spit on Your Grave: Vengeance Is Mine" on teine järg 2010. aastal valminud "I Spit on Your Grave'ile", mis on omakorda uusversioon 1978. aasta "I Spit on Your Grave'ist" ehk "Day of the Womanist" — skandaalsest 70ndate exploitation-filmist, millele toonud kurikuulsuse häirivalt pikad kompromissitud vägistamisstseenid ning hüpervägivaldne lõpplahendus.

Kui Meir Zarchi käe all valminud esialgne linateos vana b-kategooria šokifilmina veel mingil määral intrigeerib, siis selle modernne uusversioon ning tolle järg on igavalt lavastatud ja tüütult sadistlikud filmid, mis oma olemasolu eriti põhjendada ei suuda. Mis kolmanda osa puhul vähemalt kiiduväärne on: see jutustab natuke teistsugusema loo kui eelnevad filmid, tuues tagasi esimese osa keskmes olnud Jenniferi, kes pärast jõhkra grupivägistamise ohvriks langemist ründajad omal käel väga brutaalselt külmaks teha otsustas. Pärast juhtunut pole ta kaugeltki terve: naine käib regulaarselt psühhiaatri juures ning vägistamisohvritele mõeldud tugigrupis.

Mis kõige haiglasem: iga kord, kui mõni juhuslik mees teda möödaminnes käperdama peaks, fantaseerib ta kohe tapmisest. Ühel hetkel hakkab ta neid fantaasiaid strateegiliselt ellu viima ning õige pea on asjasse segatud politsei. Kui sulle meeldib näha, kuidas kiimaseid perverte poolteist tundi järjest jõhkralt karistatatakse (näiteks kastreerimise teel), siis ""I Spit on Your Grave 3" on igal juhul film, mida vaadata — nii naeruväärselt külmaverelisi ja nihilistlikke õudukaid kohtab nüüdisajal harva. Olles mitte kunagi selle seeria suhtes poolehoidlik olnud, ei leidnud ma suurt midagi põnevat ka armetult vaimuvaesest kolmandast osast. Lähiaastatel on välja tulnud nõnda palju intelligentseid ja originaalseid õudusfilme, et niisugune punnitatult sadistlik ja morn tükk rämpsu tundub lihtsalt raiskamisena.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar