Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

pühapäev, 11. oktoober 2015

ÕUDNE OKTOOBER 2015: "Dead & Breakfast" (2004)

Möödunud aasta oktoobris seadsin endale ülesandeks vaadata kuu jooksul 31 seninägemata õudusfilmi (mis mul muuseas õnnestus). Teen sama ka tänavu. See on üks tore traditsioon, mis paljudel õudusfilmifännidel on ja annab lõppude lõpuks soodsa võimaluse tutvuda teostega, millega ehk ammu tutvuda oleks võinud. Nagu mullu, pööran seekordki tähelepanu sellele, et filmide valik oleks võimalikult mitmekesine. Ühtlasi kavatsen igast vaadatud filmist veidi kirjutada."Dead & Breakfast" (2004)

Madalaeelarveline muusikaline õuduskomöödia "Dead & Breakfast" on ajuvaba jant, mis vaatajalt erilist mõttetegevust ei nõua ja mille puhul jääb mäletama, kui ohtralt selles võltsverd on — kurikuulsad kultusklassikud "Braindead" ja "The Evil Dead" (mille postritki filmis silmata võib) on selgelt suureks inspiratsiooniks olnud. Sarnaselt "Braindeadile" on "Dead & Breakfasti" näol tegemist labasevõitu zombifilmiga, mida ei ole mõtet tõsiselt võtta. Pisut sarmi lisavad sümpaatne näitlejaskond ning originaalsed laulukesed, mida filmi vältel esitatakse, kuid midagi unustamatult lahedat sellest teadlikult naeruväärsest teosest ei leia, kusjuures suur osa naljadest on üpris magedad. Tagatipuks läheb filmil frustreerivalt kaua aega, et hoog sisse saada, ja kui zombid lõpuks välja ilmuvad, osutuvad nad võrdlemisi piinlikeks nii välimuse kui käitumise poolest. Tegevuskohana on Lovelocki linnake ja konkreetsemalt selles asuv külalistemaja, kus peategelased zombide rünnaku alla satuvad, mittemidagiütlevad. Ekstreemsemad momendid filmis suudavad natuke lõbustada (nt üks groteskne stseen, kus kähmlusesse tuuakse mootorsaag), kuid üldises plaanis on "Dead & Breakfast" kurvastavalt vaimuvaene ja amatöörlik pastišš.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar