Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 19. oktoober 2015

ÕUDNE OKTOOBER 2015: "Race with the Devil" (1975)

Möödunud aasta oktoobris seadsin endale ülesandeks vaadata kuu jooksul 31 seninägemata õudusfilmi (mis mul muuseas õnnestus). Teen sama ka tänavu. See on üks tore traditsioon, mis paljudel õudusfilmifännidel on ja annab lõppude lõpuks soodsa võimaluse tutvuda teostega, millega ehk ammu tutvuda oleks võinud. Nagu mullu, pööran seekordki tähelepanu sellele, et filmide valik oleks võimalikult mitmekesine. Ühtlasi kavatsen igast vaadatud filmist veidi kirjutada."Race with the Devil" (1975)

Jack Starretti lavastatud õuduspõneviku keskmes on kaks vitaalset mootorrattaentusiasti ja nende kaasad, kes matkaautoga ette võetud road tripi käigus juhtuvad öisel ajal metsas pealt nägema satanistlikku rituaali, mille käigus ohverdatakse inimelu. Paraku satuvad kultusega kohtumise tagajärjel ohtu ka nende endi elud, sest sõgedad saatanakummardajad ei kavatse lasta kahel paarikesel niisama pääseda. Olles lähedalasuvas väikelinnas informeerinud juhtunust politseid, kes ei taha uskudagi, et rituaali käigus päriselt mõrv toimus, asuvad nähtust korralikult läbi raputatud tegelased taas teele, oskamata aimata, et satanistid neil sabas on. Kui meeste mõtted liiguvad uuesti Aspenile, mis on retke lõpp-punktiks, siis nende sensitiivsed kaasad muutuvad üha paranoilisemaks... ja põhjusega. Salapärased satanistid, kelle täpsed kavatsused peategelaste suhtes on ebaselged, mängivad ohtlikke psühholoogilisi mänge, peites näiteks nende matkaautosse tigeda lõgismao, kes leitakse loomulikult sõidu käigus. Ööpimeduse saabudes pinge kasvab, sest Texase linnavurled viibivad ometigi pärapõrgus, kus orienteeruda on keeruline ning abi kutsuda võimatu. Lõpposas toimub üks pinevamaid tagaajamisi maanteel, mida üle tüki aja filmis kohanud, nii et paslik on "Race with the Devilit" soovitada ka märulite sõpradele — õudusfilm on see õigupoolest vaid osaliselt. Oleksin küll lootnud, et matkaauto külge kinnitatud mootorrattad, mis meestele kuuluvad, mängivad loos suuremat rolli, aga film seepärast igavam pole. "Race with the Devil" on ütlemata kaasakiskuv ja üllatavalt realistlik 70ndate b-film, mille tugevusteks lahedad näitlejaid (peaosades Peter Fonda ja Warren Oates) ning mõjuv atmosfäär.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar