Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

reede, 23. oktoober 2015

"Paranormal Activity: The Ghost Dimension" (2015)

Mitte kuigi üllatuslikult on juba aastaid tagasi lõppeda võinud "Paranormal Activity" seeria kuues ja viimane film absoluutselt kõige viletsam. Peamiseks põhjuseks odavavõitu digitaalefektid, mida on alapealkirja "The Ghost Dimension" kandvas filmis ohtramalt kui eelnevates jagudes kokku ja mis paraku muudavad selle üpris naeruväärseks. Efektide eesmärk on antud juhul muidugi hoolt kanda, et filmi 3D's vaadates elamus meeldejäävam oleks, kuid siinmail pole seda rõigast 3D formaadis paraku näha võimalikki.

Et "The Ghost Dimension" paneb ammu tüütuks muutunud filmisarjale punkti, otsustasid tegijad, et on tagumine aeg paljastada, missugune näeb välja nüüdseks juba mitut perekonda terroriseerinud deemon, kes kolmandas osas sai hellitusnime Toby. "The Ghost Dimensioni" keskmes oleva uue perekonna käsutuses on nimelt eriline kaamera, mille silma läbi on võimalik Tobyt näha. Esialgu pole mõistagi peretütrest huvitatud üleloomulik olend enamat kui uniselt õhus hõljuv must sodi, mis oma ebamäärasuses väga ähvardavalt ei mõju; hiljem hakkab see aga võtma konkreetsemat kuju ning saab suisa näo, mida lähemalt vaadeldes võiks arvata, et Toby on "Sinisterist" tuttava Bughuuli vend.

"For the first time you will see the activity" võib kõlada intrigeerivalt, aga mis eelmised filmid vähegi pinevaks tegi, oli ju kurjade jõudude täielik nähtamatus — olla seekord tunnistajaks, kuidas Toby keset ööd väikese tüdruku toas põrandast välja imbub ning temaga salamisi suhelda püüab, pole sugugi erutav (ja Toby minetab seeläbi ka salapära). Seeria on nagunii juba selgitanud, mis on deemoni eesmärk ning iga perekonna saatus, kes temaga kokku puutub. "The Ghost Dimensionit" vaadates jõudsin järeldusele, et nõiad oli üks ütlemata halb mõte, millega seeria endale põhimõtteliselt haua valmis kaevas — pärast seda, kui neid sonivaid okultiste tutvustati, "Paranormal Activity" allakäik minu meelest algaski.

Kui teine film 2010. aastal välja tuli, pidasin seda üpris halvaks, nüüd tundub see aga üks paremaid. Igas jaos on mäletatavasti püütud teha midagi uut — teises osas salvestas majas toimuvat terve hulk kaameraid, kolmanda osa tegevus toimus 80ndate lõpus, neljandas möllati Kinectiga jne — ning "Paranormal Activity: The Ghost Dimensioni" idee seni varjatut enam mitte varjata pole teoorias halb, kuid teostus on seda kindlasti. Piinlikult halb.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar