Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 17. november 2015

PÖFF 2015: Slow West, Mistress America, Spotlight, Happy Hour


AEGLANE LÄÄS | SLOW WEST (PANORAAM)

"Mis eriti tore: film peaks imponeerima ka neile, kes vesternidest suurt ei hooli, sest peamine teema — armastus — on sedavõrd universaalne ja ajatu. Metsikut Läänt noore naiivse armunu vaatepunktist kujutav "Slow West" on ebamaiselt väljendusrikas väike kombinatsioon vesternist ja road moviest, mille mahe ilu vangistab meeled hetkega. Romantika, näitab John Maclean meisterlikult selle kummastavalt armsa autorifilmiga, polnud päris surnud isegi Metsikus Läänes, kus esmatähtis oli ellujäämine." Põhjalikum arvustus juulist.

PREILI AMEERIKA | MISTRESS AMERICA (PÖFFI VITAMIINILAKS)

Näitlejatar Greta Gerwigiga kahasse kirjutatud "Mistress America" on suurepärase Noah Baumbachi kergeim, aga ka lõbusaim ja koomilisim film. Selle keskmes olevad värvikad erudeeritud unistajad ning hoogne nutikas dialoog teevad läbini energilise "Mistress America" igatpidi sobivaks PÖFFi Vitamiinilaksu programmi. Osatäitjad, kaasstsenarist Greta Gerwig nende seas, harjutasid selgelt stseenid enne filmimist hoolikalt läbi. Järk-järgult üha lennukamaks muutuv film tekitab niisiis nauditava tunde, nagu jälgiks mõnd kvaliteetset kuldajastu situatsioonikomöödiat või andekat teatrilavastust. "Mistress America", järjekordne pärl põliselt newyorklaselt Noah Baumbachilt, on meelitavalt ladus ja rütmikas indie-komöödia, mis mõnusasti tuju tõstab ja ilmselt ka iga usinat noort kõnetab.

PÄEVAVALGELE | SPOTLIGHT (PANORAAM)

Tänavusel PÖFFil linastuvate USA filmide seast kuulub Tom McCarthy jõuline tõsieluline draama "Spotlight" kahtlemata tähelepanuväärsemate hulka. Nagu vaataks mõnd kompleksset politseifilmi, aga politseinike asemel on töökad Boston Globe'i ajakirjanikud, kelle ametirelvaks pastakas... ja vastaseks katoliku kirik. Tegemist pole pööraselt intensiivse või emotsionaalselt rabava filmiga, kuid teema intrigeerib ja selles on esindatud terve plejaad võimekaid karakternäitlejaid. Ennustan tähelepanelikult lavastatud "Spotlightile" Oscari nominatsioone vähemalt originaalstsenaariumi ja režiitöö kategooriates. Pidades silmas, et McCarthy eelmiseks filmiks oli pooletoobine jant, kus Adam Sandleri mängitud hapukurgilembene kingsepp avastab maagilised kingad, on ütlemata rõõmustav taas näha temalt rikkalikku ja kaalukat draamat, mis keskendunult kaasa mõtlema paneb.

HAPPY HOUR (POSTIMEHE PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM)

"Franz Mülleri käe all valminud "Happy Hour" on meeleolukas ja nutikas väike linateos, mis mõtiskleb keskea, mehelikkuse ning sõpruse üle. Omaette kütkestavaks teevad "Happy Houri" looduslik tegevuskoht ning karismaatilised osatäitjad, kes pole tagasi kohkunud ka paljastavamates stseenides osalemise ees. Kuna temperamentne kolmik on filmi südameks, on oluline, et vaataja sooviks tegelasi tundma õppida, ja staažikate näitlejatena annavad Mehdi Nebbou, Simon Licht ja Alexander Hörbe endast parima, et kolme mehe tugevused-nõrkused võimalikult teravalt esile tuleks." Arvustus Postimehes.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar