Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 2. november 2015

"Tales of Halloween" (2015)

Pole ilmselt küsimust, mida kõik endast lugu pidavad õudusfilmifännid tänavu Halloweeni ajal vaatasid: "Ash vs Evil Deadi" pisut pettumuslikuks osutunud esimest osa ning kauaoodatud antoloogiat "Tales of Halloween", millesse panustasid mitmed mõnusaid žanrifilme teinud talendikad režissöörid, nende seas Darren Lynn Bousman, Neil Marshall, Lucky McKee jpt. Meeleolult ja ülesehituselt ennekõike "Trick 'r Treati" meenutav "Tales of Halloween" jutustab kümme eraldiseisvat lugu, mille tegevus toimub mõistagi Halloweeni õhtul ühes unises linnakeses.

Värvikatest üleloomulikest tegelastest puudust ei tule — kohtume näiteks massiivse inimsööja-kõrvitsa, magusat armastava maavälise pahareti, õudustäratava nõia ning isegi vanakuradi endaga. Lühifilmid on stiililiselt üsnagi sarnased ning omavahel sujuvalt ühendatud, nii et erinevate lavastajate tööd kombineeriva antoloogia kohta on film nauditavalt terviklik ja ühtlane. Mõistagi on osad lõigud siiski sümpaatsemad kui teised: ehmatavalt vilets pole kümnest lühikast õigupoolest ükski, ent tõeliselt võluvaid leidub siin vaid paar-kolm... ja need on kõik filmi teises pooles (kui esimene pooltund külmaks jätab, ei maksa seega vaatamist kohe lõpetada).

Mullu HÕFFi väisanud ja seal oma monumentaalset b-filmi "Big Ass Spider" esitlenud Mike Mendezi "Friday the 31st",  kus "Hatcheti" triloogiast tuntud Victor Crowleyt meenutav loll moondunud mõrtsukas satub metsas võitlusse tigeda tulnukaga, paistab silma absurdse huumori ning praktiliste eriefektide poolest (nii verd kui  jäsemeid lendab lõpuks sama ohtralt kui Sam Raimi või Peter Jacksoni varastes mängukates). Mendezi mõnusalt ajuvabale lõigule järgnev "The Ransom of Rusty Rex" — lugu kahest kurjategijast, kes võtavad pantvangi jõukuri väikese poja ning avastavad enda õuduseks, et viimane pole sugugi tavaline laps — on sama lõbusalt totter, kusjuures mainitud jõukuri osa mängib John Landis, mainekas filmitegija.

Lahedaid cameosid on "Tales of Halloweenis" veelgi ja seda võib omaette lisaväärtuseks pidada. Kuna iga lühifilmi kestuseks umbkaudu 10 minutit, on iga lugu põgus ja nõnda äratavadki enim sümpaatiat need, kus põhirõhk pöörasel huumoril. Ainuüksi vormi pärast ei saagi "Tales of Halloweeni"-sugune teos vast tõeliselt mälestusväärne olla ja mina nende hulka ei kuulu, kes seda edaspidi iga-aastaselt oktoobri lõpus vaadata plaanib, ent nii teostuselt kui kvaliteedilt on see kummardus Halloweenile küllaltki väärikas. Palju efektsema "Trick 'r Treati" olemasolu pärast ei saa käesolevat antoloogiat küll pretsedendituks nimetada, aga sarmi sel jagub.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar