Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 5. detsember 2015

"Goosebumps" (2015)

"Goosebumpsi" puhul on kiiduväärne, et see ei põhine lihtsalt ühelainsal suvalisel R. L. Stine'i "Goosebumpsi" raamatul, kuna sellisel juhul poleks film ilmselt kuigi meeliköitev. See jutustab hoopis värvika fantaasialoo, kus võluväel ärkavad ellu kõik Stine'i kuulsas õudusjuttude seerias esinenud koletised, põhjustades unises Madisoni linnakeses tõelise kaose... ning koos paari julge teismelisega püüab neid takistada seesama sulesepp, kes nad algselt paberile pani. Ninakas R. L. Stine (keda kehastab Jack Black), tema tütar, äsja kõrvalmajja kolinud Zach ja viimase argpüksist semu peavad ühe öö käigus vastu astuma saatanlikule puunukule Slappyle, libahundile, mõrvarlikele aiapäkapikkudele, lumeinimesele ja paljudele teistele hirmsatele tegelastele, kes tuleb linna päästmiseks püüda uuesti raamatutesse, kust nad välja kargasid.

"Goosebumpsi" raamatuid on R. L. Stine avaldanud kümneid ja tegijad pole jätnud kasutamata võimalust tuua kinolinale võimalikult palju peletisi, kellest autor kirjutanud. Kuna tegemist ikkagi Hollywoodi koguperefilmiga, pole "Goosebumpsil" teab mis palju sügavust, kuid see on parajalt terane ning võib panna mõtlema selle üle, et inimele vastutab selle eest, mida loob. Ühtlasi hindan ma, kui põhiliselt lastele mõeldud filmis on üheks põhiteemaks raamatud (samal põhjusel meeldib mulle "Journey" seeria). Viga pole ka näitlejaskonnal: Jack Black pole vahelduseks nii vastumeelne kui tavaliselt ning Stine'i tütart mängiv Odeya Rush üle mõistuse nunnu.

Ainsa puudusena võiks esile tuua kohati vildakad digitaalefektid, ent õnneks riivavad need silma vaid paaris stseenis. Kasutada Stine'i lastele suunatud loomingut nii laias ulatuses oli leidlik idee, sest "Goosebumps" on üks lõbusamaid, energilisemaid ja heas mõttes kirjumaid koguperefilme, mida üle tüki aja näinud. Filmi senise edu põhjal võiks arvata, et valmib ka järg, ja antud juhul tundub mõte sellest isegi ahvatlev.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar