Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

teisipäev, 15. detsember 2015

"Sleeping with Other People" (2015)

Mul on igasugu pisikesi USA indie-komöödiaid vaadates tavaliselt hapu nägu, sest enamjaolt käsitlevad need teemasid, mida juba liiga palju lahatud on, ja üritavad püüdlikult võluda terasusega, kuid tegelikult pole nende juures suurt midagi terast. Festivalil tARTuFF linastunud ja pärast mõnda aega kinodeski jooksnud suhtekomöödia "Sleeping with Other People" selliste hulka kuulubki, nagu arvata võis. Peaosatäitjate meeldivusele vaatamata on tegemist ruttu tüütuks muutuva kuivetu teosega, millel pole meeste-naiste vaheliste suhete kohta suurt midagi originaalset või põhjapanevat öelda. Kes soovib näha sama lugu palju vaimukamalt ja liigutavamalt jutustatuna, peaks vaatamiseks valima hoopis "When Harry Met Sally..." (1989), klassikalise komöödia, mida "Sleeping with Other People" teadlikult jäljendab, ilma et sel oleks midagi põnevat juurde lisada.

Kahte märgatavalt sarnast filmi võrreldes täheldab, et romantiliste komöödiate tegelased on 25 aasta jooksul läinud vabameelsemaks ja avatumaks, aga ka ilmetumaks — vastavalt Alison Brie ja Jason Sudeikise mängitud Lainey ja Jake'i mõttevahetused lugematutes New York City söögikohtades, kauplustes ja parkides pole kaugeltki nii võluvalt lõbusad kui Harry ja Sally omad eelmainitud 80ndate menukis. Nii Sudeikis kui "Communityst" tuntud Brie on jätkuvalt sarmikad ning neil on siin kahtlemata mõnus klapp, ent näitlejaile antud mage stsenaarium ei luba kummalgi tõeliselt särada. On kindlasti inimesi, kellele sedalaadi filmid alati kaubaks lähevad, ükskõik kui tuttavlikult iga stseen või karakter mõjub, ent mina nende hulka ei kuulu. Kiidaksin üheülbalise ja imala "Sleeping with Other People'i" puhul ennekõike mõnusat soundtracki — kõrva paitas iga laul, mis filmis kõlas.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar