Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 23. jaanuar 2016

"Intruders" (2015)

Niinimetatud sissetungifilmide hulka kuuluv "Intruders" (algne pealkiri "Shut In") toob esialgu meelde David Fincheri stiilse "Panic Roomi", sest kummaski filmis murrab seltskond mitte kõige nupukamaid vargaid sisse majja, mille omanikul teavad olevat suur varandus, ent enda ehmatuseks avastavad nad, et omanik polegi kodust eemal, nagu nad eeldasid. Kui "Panic Roomis" kolis Jodie Fosteri mängitud üksikema uude majja sisse varem kui seda röövida plaaninud mehed arvasid, siis "Intrudersi" peategelane Anna põeb raskekujulist agorafoobiat ning pole seetõttu majast lahkunud kümme aastat.

Sissetungijate jaoks on uskumatu, et isegi kui nad naise valveta jätaks ning esiukse pärani lahti teeks, andes talle soodsa võimaluse plehku panna, ei kasutaks ta seda, sest majast väljumisega kaasneb sedavõrd suur paanika, et naine laseb sõna otseses mõttes püksi. Ühesõnaga pole kurjategijatel vaja köitega jändamagi hakata, et naine, kelle rahaga nad lahkuda loodavad, põgeneda ei saaks. Mehed saavad aga õige pea aru, et tulid suure hurraaga röövima vale inimest, sest Anna on palju kangemast puust kui esmapilgul tundus, ja tal on väga eriline kelder, mis teeks "Saw" filmides hirmu külvanud Jigsaw' uhkeks, nii et lugu võtab ruttu ettearvamatu pöörde. Nagu ka Anna ise, kes oleks kui inimesi haiglaseid mänge mängima sundinud vähihaigelt ätilt mõned trikid õppinud.

Natuke teistsuguste reeglite järgi mängiv "Intruders" on meeldivalt ebatraditsiooniline sissetungifilm täis psühholoogilist terrorit, ent kahjuks ei ole see teab mis veenev või pinev. Süžeekäik on küsitav, osatäitjad ilmetud, dialoog kohmakas ja suhteliselt sümboolset tähendust omava maja puhul jääb meelde vaid üks perversne tuba keldrikorrusel. Nii mõnegi vaataja jaoks oli "Intruders" nähtavasti nagu sõõm värsket õhku, sest sõltumatu õuduka kohta on see saanud küllaltki sooja vastuvõtu osaliseks. Minu meelest on Adam Schindleri debüüt liialt rudimentaarne ja hõre, et soovitada ka žanri austajale.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar