Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 9. jaanuar 2016

Netflix nüüd ka Eestis!


Küllap on enamik juba kuulnud, et nüüd pääseb Eestiski ligi Netflixile, populaarsele teenusele filmide-seriaalide vaatamiseks striimimise teel. Paljud vast jõudnud seda juba proovidagi, sest esimesel kuul saab kuuma teenusega tutvuda täiesti tasuta. Seejärel hakkab kehtima kuutasu, mis on küllaltki taskukohane: odavaim pakett näppab rahakotist 7.99 eurot kuus, kalleim jälle 11.99. Soodne hind on kasutajasõbralikkuse kõrval Netflixi puhul kahtlemata suurimaks plussiks. Konto tegemine ei nõua enamat kui e-maili aadressi ja krediitkaardi info sisestamist ning isikliku parooli valimist. Paypali omanikel on võimalik maksta ka selle kaudu. Kordan siinkohal, et uus kasutaja hakkab teenuse eest maksma alles teisel kuul ning juhul, kui see ei peaks siiski huvi pakkuma, on võimalik liikmesusest aegsasti loobuda. Netflix lubab saata e-maili, kui esimene kuu lõppemas on, ent üks sõber näiteks meenutas, et kui ta seda kord Ühendriikides järele proovis, ei saanud tema meeldetuletust postkasti, nii et igaks juhuks tasub kalendril ilmselt silm peal hoida.
Tegin Netflixiga tutvust läbi veebibrauseri (Google Chrome) ja mulle valmistasid ausalt öeldes pettumuse nii filmide valik kui nende kvaliteet, isegi HD's. Pildi teravus, avastasin enda üllatuseks, sõltub seejuures filmist: näiteks "Batman Returns" ei näinud mu 32-tollisel telekal otseselt halb välja, see-eest "Rango" tekitas tunde, nagu vaataksin seda YouTube'ist täisekraanil. Funktsionaalsuse puudumises Netflixi aga süüdistada ei saa: tänu kompaktsele disainile on filmide-seriaalide kataloogi lihtne sirvida ning millegi mängima panemine vaid hiirekliki küsimus, kusjuures edasi kerimisel ei toimu mingisugust hangumist. Reeglina ainult filme vaatava inimesena ei leidnud ma õigupoolest midagi sellist, mis endiselt vaatamata on ja vaatamist vajaks. Kategooria Horror alt vaatas paraku vastu vaid paar tosinat tühisevõitu linateost. Seriaalide fännidele on Netflixil rohkem pakkuda, seda enam et Netflix on hakanud neid tootma ka ise. "Daredevil", "Jessica Jones", "Narcos" jpt on pälvinud palju tähelepanu ja nüüd on võimalik nendega tutvuda ilma, et peaks avama torrentikliendi. Isiklikult tunnen, et Netflix osutub enim kasulikuks siis, kui tekib näiteks veniva bussireisi ajal soov midagi vaadata arvutist või nutitelefonist. Kodus ma edaspidi vaevalt tihti sisse login. Kahe arvutiga ühendatud ekraani omanikuna on mul muidugi tihti kombeks ühel ekraanil midagi mängima panna ja samaaegselt teisel ekraanil muude asjadega tegeleda. Sellisel juhul ei jookse Netflixis film vähemalt minu arvutis kuigi sujuvalt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar