Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

kolmapäev, 17. veebruar 2016

"Cabin Fever" (2016)

2002. aasta groteskset üllatushitti "Cabin Fever" paistavad paljud tänini vihkavat (nagu selle autorit Eli Rothi, kelle karjäär antud filmiga algaski), ent minu arvates tegemist toreda väikese õudusfilmiga. Ma pole Rothi vastuolulist "The Evil Deadist" eeskuju võtvat debüüti küll aastaid näinud, kuid mäletan, et mind võlus, kui leidlik, koomiline ning psühholoogiline see on. Omaette plussiks hästi kirjutatud tegelaskujud, kes pole mannetult stereotüüpsed nagu niisuguste õudukate puhul kipub olema ning kellele kaasagi tundma hakkab, kui surmav lihasööjabakter neid keset metsa ükshaaval mädandama hakkab.

Aga mindki kummastab, et peeti mõistlikuks ideeks toota "Cabin Feverist" uusversioon, sest film pole ometigi nii vana ega geniaalne, et lugu olnuks tarvis uuesti jutustada, ning alapealkirja "Patient Zero" kandev teine järg ilmus alles kahe aasta eest (olen seda koguni arvustanud). Kuigi Eli Roth on uusversiooni produtsendiks ning režissöör Travis Z lähtus algse "Cabin Feveri" stsenaariumist, mis ju iseenesest päris nutikas, on 2016. aasta tõsisemates toonides variant vapustavalt ilmetu ja arg, jäädes Rothi debüüdile igast küljest alla. Vähemalt miski võiks ju tekitada tunde, et seda ma originaalis ei näinud, aga ei — enamus ajast oled lihtsalt jahmunud, et peategelasteks isegi b-kategooria õudusfilmi kohta sellised tuimad kretiinid.

2002. aasta "Cabin Fever" on odav ja olemuselt küllaltki rudimentaarne film, mis jääb meelde tänu seletamatule ekstsentrilisele huumorile ning võikatele efektidele, nii et seda pädevalt jäljendada ei saanud olla kontimurdev ülesanne, eriti kui selleks vajalikud vahendid mugavalt saadaval. Iga kord, kui ilmub ebaõnnestunud uuversioon mõnest väärtuslikust vanast õudusfilmist, on mõistetav, miks sellest midagi välja ei tulnud, ent ma tõesti ei näe, miks uus "Cabin Fever" ei võiks olla vähemalt sama asjalik kui originaal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar