Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 6. veebruar 2016

"The Good Dinosaur" (2015)

Ma olen väga tige! Kas Pixar tegi "The Good Dinosauri" 20 aastat tagasi ja julges selle alles nüüd välja anda? Kuidas saab sedavõrd hea reputatsiooniga animafilmide tootja lagedale tulla millegi nii kehvaga, eriti veel koostöös Disneyga? Absoluutselt kõik selle laisa, kiretu ja piinavalt monotoonse filmi puhul tekitas vastumeelt. Häiris mind rudimentaarne suureks kasvamisest ja enda tõestamisest rääkiv lugu, mida on juba liiga palju nähtud, häiris dinosaurus Arlo armuvalus tattnoka hääl, häirisid kõigi sauruste lollakad punnis sihverplaadid ning isegi miljöö, mis on vapustavalt ilmetu.

Miks filmis kujutatud keskkond nii magedalt tühi on? Milleks üldse vajalik on, et selle filmi maailmas inimesed ja saurused koos eksisteerivad? Ja miks selles mitte kui midagi huvitavat ei juhtu? Siin on erinevaid sauruseid sama palju kui "The Walking Deadi" teises hooajas oli zombisid. Samahästi võiksid postituse paremal küljel olevat postrit lihtsalt poolteist tundi jõllitada. Võib-olla oleks see isegi parem variant, sest pääseksid Arlo püksi kakanud lapse hääle kuulmisest. Kas dinosaurustel on ka puberteet või miks kõlavad nooremad neist nagu Justin Bieber?

Mu sõber Guy oli isegi liiga lahke, öeldes, et film on "kinda like Disney having a lazy wank". Kallitel kaasaegsetel animafilmidel kipub üldiselt olema hea omadus, et kui lugu imeb, on nad vähemalt visuaalselt imestusväärsed, aga "The Good Dinosaur" oleks nagu tõesti umbes paarkümmend aastat tagasi valmis tehtud — nii hämmastavalt keskpärasel tasemel animatsiooni poleks ma küll oodata osanud. Ja eelarve oli peaaegu 200 miljonit? Siin pole isegi kuulsaid staare sauruste hääli lugemas, kui sa just Sam Elliotti või Steve Zahni staarideks ei pea. Mille peale kogu see raha küll kulus, stripparite ja konjaki?

Otsides Colliderist pilte, mida postitusele juurde lisada, jõudsin paari artiklini, mille kohaselt esines "The Good Dinosauri" valmimise käigus nii palju probleeme, et stuudio oli sunnitud selle enam kui aasta võrra edasi lükkama — algselt pidi see üldsegi 2014. aasta mais välja tulema. Eks see seleta, miks "valmistoode" paistab odavam kui peaks ja lihtsalt nii neetult hädine on. Mind üsnagi külmaks jätnud "Inside Out", teine mullune Pixari film, tundub selle kõrval meistriteosena.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar