Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

esmaspäev, 15. veebruar 2016

"The Night Before" (2015)

Täiesti võimalik, et ma polegi varem kohanud Hollywoodi komöödiat, kus nii meeletus koguses narkootikume tarvitataks, nii et vähemalt selle poolest küündib ootuspäraselt ropp ja lihtsalt kreisi jõuluteemaline komöödia "The Night Before" esile. Kuna see kergemeelne jant, kus kolm vana semu jõuluõhtul New Yorgis hullavad, ei aja naerma rohkem kui paar korda ega soojenda kuigi palju südant, ehkki film seda kangesti püüab, ei tule mul edaspidi pühade ajal tahtmist seda uuesti kaeda, kuid erinevalt paljudest teistest samalaadsetest teostest ei tekitanud film vähemalt vastumeelt.

Võiks lausa öelda, et pidasin pööraseid peategelasi algusest peale päris meeldivaks ja aimasin, et saaksin nendega ilusti läbi, kuigi jõulude ajal peaksin pidutsemise asemel mõistlikumaks kodus passida, kuuma glögi rüübata, pähkleid mugida ja sajandat korda "Die Hardi" vaadata. Selle trioga ei suudaks ma nagunii sammu pidada, eriti Seth Rogeni mängitud Isaaciga, kes pärast mitmesuguste mõnuainetega liialdamist ruttu maaniliseks muutub ja kõiki enda ümber ära ehmatab.

Hollywoodi komöödiad on alati olnud lõbusalt täpsed selle osas, milline on erinevate mõnuainete toime keskmisele töllmokale ja "The Night Before" pole erandiks, nii et Isaaci kontrollimatu käitumine ühes mitmete viidetega populaarseimatele jõulufilmidele, sh igale eestlasele tuttavad "Die Hard" ja "Home Alone 2", suutsid mind enim naerutada. Omaette boonuseks on Michael Shannon, kelle mängitud salapärane narkodiiler osutub enamaks kui lihtsalt narkodiileriks. Antud filmi puhul on loomulikult essentsiaalne, et tegevus toimub pühade ajal — kui kolm häbitut peolõvi korraldaks mürglit näiteks suve alguse puhul vms, ei oleks õieti millestki rääkida, aga unustushõlma vajub "The Night Before" niiehknaa ruttu. Täielik ajaraisk antud komöödia pole, ent nagu glasuurita piparkook selline.

1 kommentaar:

  1. Valentinipäeva tähistamine jõulufilmi seltsis? Huvitav valik :D

    P:S: mulle isiklikult meeldivad glasuurita piparkoogid tuhat korda rohkem kui glasuuriga. Filmi enda osas õigus - teist korda seda küll vaatama ei pea.

    VastaKustuta