Minust...

Lisaks antud blogile kirjutan(ud) filmidest järgnevatesse väljaannetesse: Postimees, Sirp, Müürileht, Maaleht, teater. muusika. kino., Reaktor. Kuulun ühtlasi pühapäeviti kell 17:00 Raadio2 eetris oleva filmiteemalise "Kinovärgiga mandariini" saatejuhtide hulka ning puhun neljapäeviti filmijuttu Raadio2 saates "Agenda" (u kell 14:20). Ära karda kirjutada-joonistada, kui on küsimusi või mõtteid.

laupäev, 27. veebruar 2016

"Zoolander" (2001) / "Prick Up Your Ears" (1987) / "The Video Diary of Ricardo Lopez" (2000)

"Zoolander" (2001)

Ma polnud populaarset moetööstuse maailmasse laskuvat komöödiat "Zoolander" enne tõtt-öelda täies ulatuses näinudki, aga kuna nüüd valmis sellele mingil põhjusel järg, tundsin, et oleks tagumine aeg film ära vaadata. Kas "Zoolander" just vaimustas, aga iseenesest lõbus ja piisavalt terane Hollywoodi komöödia, mis ei ületa hea maitse piire ja jääb meelde ennekõike jaburate tegelaskujude poolest. Samamoodi armas ning totter nagu mõni suvaline video veidraid trikke tegevast kutsikast, mille otsa YouTube'is sattuda võib. Ebatavaliselt palju erinevaid staare topitud filmi, pea igas stseenis näeb mõnd tuttavat nägu. Olin unustanud, et David Bowiel siin episoodiline roll on — tuli väikese üllatusena! See on muidugi vaieldav, kas Ben Stiller tõeline ilu etalon on (Owen Wilsonist rääkimata), aga näitleja mängib kohtlast modelli Derek Zoolanderit vapustava pühendumusega. Ja pidades silmas, et Stiller, Will Ferrell, Vince Vaughn jt on lähiaastatel kuidagi ilmetuks muutunud, tekitas hea tunde näha vahelduseks vanemat janti, kus mainitud koomikud tõesti säravad. No katsu mitte naerda stseeni peale, kus Zoolander ja Hansel püüavad koos iMacist sotti saada.

"Prick Up Your Ears" (1987)

Näitekirjanik Joe Ortoni ja tema armukese Kenneth Halliwelli ühisel elul põhinev draama, mis räägib päris julgelt omasooiharusest viie- ja kuuekümnendate Inglismaal, kus homoseksuaalsus oli tollal suisa kriminaalselt karistatav. Mulle kangesti "Despicable Me'st" tuntud Gru'd meenutanud Alfred Molina ja Gary Oldman teevad head rollid ning lool ootamatult morbiidne lõpplahendus, aga üldiselt pisut tüütu suhtedraama, kus kaks inetult riietuvat upsakavõitu loomeinimest vaheldumisi miilustavad ja tülitsevad.

"The Video Diary of Ricardo Lopez" (2000)

Mind juhatas selle sünge ja häiriva dokumentaalini Listverse'i artikkel 10 Videos of Violence and Insanity. Soovituslik igaühele, kellel tugevad närvid ja huvi veidramat sorti dokfilmide vastu. Väga üksildasel ja selgelt vaimuhaigel noormehel nimega Ricardo Lopez tekkis 90ndatel tahtmine põhjustada palju valu Björkile, keda ta sügavalt jumaldas. Nimelt põhjustas temas kui rassistis palju viha uudis, et Björk käib mustanahalisega. Kättemaksuks konstrueeris ta Björkile saatmiseks erilise paki, mis pritsiks hapet, kui see avada (kuid lauljatarini saadetis õnneks ei jõudnudki). Mehel kujunes harjumust ennast vahepeal kombeks kodus filmida, jäädvustamaks oma koletuid mõtteid. Lõpuks võttis ta endalt elu. Tunniajane "The Video Diary of Ricardo Lopez" ongi täielikult kokku pandud morbiidsetest koduvideotest, mis tema korterist leiti. Päris depressiivne filmike ja sealjuures hirmsam kui suurem osa õudukaid, aga just sel põhjusel väärt vaatamist. Jääb mõneks ajaks kummitama nagu rütmikas poplaul.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar